موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/62672 :کد

0

رشد اقتصادی با توسعه همکاری جزایر ایرانی و کشورهای همسایه

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۵
تعداد بازدید : ۳۹۷   
 تحلیل ایران -رشد اقتصادی با توسعه همکاری جزایر ایرانی و کشورهای همسایه

ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک میان جزایر ایرانی خلیج فارس با کشورهای همسایه موجب رشد اقتصادی و پیشرفت جزایر شده و امکان سرمایه‌گذاری‌‌های هر چه بیشتر را فراهم می‌کند.

 

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک میان جزایر ایرانی خلیج فارس با کشورهای همسایه موجب رشد اقتصادی و پیشرفت جزایر شده و امکان سرمایه‌گذاری‌‌های هر چه بیشتر را فراهم می‌کند.

 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار فارس در بندرعباس، عبدالجواد کمالی امروز اظهار داشت: موقعیت کلیدی و کانونی جزیره قشم در خلیج فارس و نزدیکی آن به کشورهای همسایه ایران و برتری‌های جغرافیایی آن موجب ایجاد مزیت‌های بزرگ اقتصادی شده که استفاده از آن‌ها می‌تواند سبب رشد و پیشرفت شود.


وی افزود: به تازگی امکان سفر به بندر خصب عمان از طریق جزیره قشم با همراه خودرو شخصی و با ایجاد امکان تشریفات قانونی لازم فراهم شده است و زمان سفر نیز حدود 50 دقیقه است که یک ظرفیت خوب برای توسعه گردشگری این جزیره به شمار می‌رود.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم عنوان کرد: از آن جایی که ورود به منطقه آزاد قشم برای اتباع کشورهای خارجی نیاز به ویزا ندارد لذا فرصت قانونی مناسبی نیز در این زمینه برای گسترش ظرفیت‌های گردشگری بوجود آمده و راه اندازی خطوط دریایی با قیمت مناسب و ایمنی بالا در مسیر تردد به کشورهای حاشیه خلیج فارس موجب رونق در این زمینه خواهد شد.


کمالی با بیان این که تردد دریایی به بندرخصب عمان با امکانات کامل و با ضوابط قانونی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: شناورهای پیشرفته‌ای از سوی عمانی‌ها برای تردد در این مسیر تهیه و تعیین شده و امیدواریم در آینده نزدیک امکان توسعه همکاری‌های اقتصادی با دیگر کشورهای منطقه را نیز فراهم کنیم.


وی بر اهمیت توسعه همه جانبه زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد قشم نیز تاکید کرد و گفت: امکان جذب گردشگران کشورهای مختلف که از اروپا و دیگر نقاط جهان به کشورهای عربی سفر می‌کنند به جزیره قشم فراهم است و امیدواریم با تبلیغات مناسب و بسترسازی در زمینه جذب آنان به سوی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری قشم، گام‌های مناسبی در این زمینه برداریم.


این مقام مسئول در زمینه گردشگری جزیره قشم، افزود: جزیره قشم به لحاظ هوایی نیز موقعیت مناسبی دارد و توانایی نقش‌آفرینی به عنوان هاب هوایی منطقه را نیز داراست و ایجاد امکانات و ظرفیت‌های لازم در این زمینه نیز در جریان است.


وی گفت: گسترش امکانات گردشگری در جزیره قشم با مشارکت بخش خصوصی سرعت یافته و ارتقای کیفیت و سطح ارائه خدمات به گردشگران در دستور کار قرار گرفته است.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جزیره قشم بیان کرد: توجه مردم کشورمان نیز به جزیره قشم و سفر به این جزیره افزایش قابل توجهی یافته و این نشان‌دهنده ظرفیت‌ها و قابلیت‌های طبیعی این جزیره برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است که باید در سطح ملی به آن توجه شود.


کمالی اضافه کرد: در مبحث اقتصاد مقاومتی و جایگزینی درآمدهای جدید در کشور به جای درآمدهای نفتی نیز موضوع توسعه گردشگری و ایجاد زمینه‌های مناسب برای جذب گردشگر اهمیت قابل توجهی دارد و اشتغالی که از ناحیه توسعه گردشگری ایجاد می‌شود به مراتب بیشتر و پایدارتر از سایز حوزه‌های اشتغال است.


وی اظهار داشت: امنیت و ثبات کم‌نظیر کشورمان در سطح منطقه موجب توجه گردشگران منطقه‌ای و جهانی به ایران و ظرفیت‌های آن شده و پس از توافق هسته‌ای نیز تمایل برای سفر به ایران افزایش قابل توجهی یافته است که باید برای مدیریت آن برنامه‌ریزی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :