موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی صنعت ، معدن ، تجارت

a/6269 :کد

0

بومی سازی چرخ دنده ۷۰ تنی نورد گرم در فولاد مبارکه

  شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۳۶۲   
 تحلیل ایران -بومی سازی چرخ دنده ۷۰ تنی نورد گرم در فولاد مبارکه

فولاد مبارکه اصفهان در راستای عمل به راهبرد اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخل برای نخستین بار در کشور موفق به بومی سازی چرخ دنده جناغی قفسه اف وان (f۱) نورد گرم شد.

فولاد مبارکه اصفهان در راستای عمل به راهبرد اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخل برای نخستین بار در کشور موفق به بومی سازی چرخ دنده جناغی قفسه اف وان (f1) نورد گرم شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه روز شنبه به نقل از مدیر خرید قطعات یدکی و تجهیزات فولاد مبارکه اضافه کرد: این تجهیز که بزرگترین چرخ دنده جناغی در کارخانجات نورد ورقهای فولادی کشور است 70 تن وزن، پنج هزار میلیمتر قطر و یکهزار و 600 میلیمتر ارتفاع دارد و در قالب یک قرارداد کنسرسیوم در اصفهان ساخته شد .

حسین همتگیر مدت زمان اجرای پروژه ساخت این چرخ دنده را دو سال اعلام کرد و افزود: این پروژه مراحلی از قبیل تامین متریال، مونتاژ اجزای دنده، جوشکاری، تنش گیری، تراشکاری، دنده زنی و عملیات مونتاژ نهایی شفت و بیرینگها را با موفقیت پشت سرگذاشت.

مدیر خرید قطعات یدکی و تجهیزات فولاد مبارکه با اشاره به مزایای این بومی سازی گفت: با ساخت این چرخ دنده عظیم در داخل، از خرید خارجی آن بی نیاز شدیم .

وی تصریح کرد: عملیات ساخت و تعمیر چرخ دنده موجود، صرفه جویی قابل توجه ارزی را برای فولاد مبارکه و کشور در پی دارد.

فولاد مبارکه اصفهان با تولید سالانه بیش از 5.6 میلیون تن ورقهای فولادی بزرگترین تولید کننده فولاد کشور است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :