موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث-انتظامی

a/62709 :کد

0

جان باختن ۲۸۰ نفر در تصادفات ایام نوروز

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -جان باختن ۲۸۰ نفر در تصادفات ایام نوروز

رئیس پلیس راهور ناجا : در ایام نوروز، ۲۷۰ فقره تصادف فوتی داشتیم که متأسفانه در این تصادفات ۲۸۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 

 

 

رئیس پلیس راهور ناجا : در ایام نوروز، 270 فقره تصادف فوتی داشتیم که متأسفانه در این تصادفات 280 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ مهری در مصاحبه اختصاصی با بیان اینکه سفرهای نوروزی امسال 10 درصد افزایش داشت، افزود: استان های البرز، تهران ، قزوین ، گیلان ، مازندران ، فارس ، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین ترددها را داشتند.


سردار مهری با بیان اینکه خوشبختانه امسال تصادفات جاده ای در مقایسه با سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است، گفت: بیشترین علت تصادفات و تخلفات سرعت غیرمجاز ، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ بوده است.


وی در خصوص استفاده از سیستم هوشمند در ثبت تخلفات جاده ای افزود: در حال حاضر 2 هزار و 300 دستگاه دوربین در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 720 دستگاه دوربین مربوط به ثبت تخلفات جاده است که باید تعداد این دوربین ها به هزار و 880 دستگاه برسد.


سردار مهری گفت: اگر در جاده ها دوربین های ثبت سرعت نصب شود مطمئناً تخلفات کاهش خواهد یافت.


رئیس پلیس راهور با بیان اینکه در ایام نوروز توقیف خودروهای متخلف 7 درصد افزایش داشته است ، افزود: متأسفانه 147 خودروی متخلف و مقصر در تصادفات، موجب کشته شدن تعدادی از هموطنان در ایام نوروز شده است.


سردار مهری گفت: طرح نوروزی پلیس امروز نیز ادامه خواهد داشت و در صورت پرحجم بودن محور چالوس و همچنین هراز، جاده به صورت یک طرفه خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :