موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/62758 :کد

0

تاثیر هم دردی والدین بر رفتار کودکان

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -تاثیر هم دردی والدین بر رفتار کودکان

والدین باید با دوستان فرزند خود رابطه صمیمانه برقراری کنند و آنها را بیشتر در محیط خانه بپذیرند تا نظارتی بر آنها داشته باشند که کودک خود احساس دوری و جدایی از والدین نکند.والدین باید با دوستان فرزند خود رابطه صمیمانه برقراری کنند و آنها را بیشتر در محیط خانه بپذیرند تا نظارتی بر آنها داشته باشند که کودک خود احساس دوری و جدایی از والدین نکند.
 
به گزارش تحلیل ایران، معصومه اسماعیلی روانشناس اظهار داشت: وقتی که کودک عصبانی یا نا آرام است، والدین باید با تمام دقت به احساسات او گوش دهند.
 
والدین باید فهرستی از آرزوهای کودکشان را با کمک خود آنها تهیه کنند که کودک بداند به او توجهی می‌شود، والدین در پی رفع نیازهای کودک هستند و آرزوهایش برای آنها ارزشمند است.
 
وی با اشاره به این که برخی از کودکان ناآرام از والدین خود حرف شنوی ندارد، عنوان کرد: وقتی کودک عصبانی و ناآرام است والدین می‌توانند با او هم دردی کنند و به حرف‌های او گوش دهند، احساسات کودک را درک نمایند و راه‌های کنترل خشم را به او بیاموزند.
 
اسماعیلی گفت: زمانی که کودک احساس خوبی نداشته باشد رفتار مناسبی نیز نخواهد داشت والدین باید تا آن جا که می‌تواند از توجه به افکار و احساسات کودک خود، خودداری کند.
 
این روانشناس در پایان تاکید کرد: والدین باید زمان بیشتری را صرف گفتمان با فرزندان خود کرده و وقت بیشتری برای کودک خود بگذارند و در عین حال نگذارند او متوجه خشم نگرانی، ترس در آنها شود و یا به نقطه ضعف او پی ببرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :