موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62775 :کد

0

جان کری برای اولین بار به بحرین می‌رود

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -جان کری برای اولین بار به بحرین می‌رود

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور چهارشنبه آتی جهت شرکت در نشست کشورهای حوزه خلیج فارس به بحرین می‌رود و سپس از آنجا به ژاپن سفر خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور چهارشنبه آتی جهت شرکت در نشست کشورهای حوزه خلیج فارس به بحرین می‌رود و سپس از آنجا به ژاپن سفر خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری ایلاف، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، جان کری، وزیر خارجه این کشور ششم ماه جاری میلادی و برای اولین بار به بحرین کشوری که میزبان ناوگان پنجم آمریکا است، سفر خواهد کرد.

این وزارتخانه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد، کری در منامه مذاکراتی با مسئولان این کشور خواهد داشت و در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شرکت خواهد کرد.

بحرین از سال 2011 شاهد انقلاب مردمی و درخواست برای افزایش آزادی‌های سیاسی و مدنی است و نیروهای امنیتی بارها مخالفان شیعه‌ را خواستار اصلاحات در قانون اساسی هستند سرکوب کرده‌اند.

کری سپس برای شرکت در نشستی با همتایان خود در گروه هفت که برای فراهم آوردن مقدمات نشست سران این مجموعه در اواخر ماه مه آتی برگزار می‌شود، به هیروشیما خواهد رفت.

نیروهای آمریکایی کمی پیش از پایان جنگ جهانی دوم در ششم اوت 1945 یک بمب هسته‌ای را بر فراز شهر هیروشیما رها کردند که منجر به کشته شدن نزدیک به 40 هزار تن شد. آنها سه روز بعد بمب دیگری را در ناکازاکی رها کردند که با انفجار آن 74 هزار تن نیز در این شهر کشته شدند.
منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :