موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62793 :کد

0

اتریش خواستار حفاظت از مرزهای خارجی اروپا شد

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -اتریش خواستار حفاظت از مرزهای خارجی اروپا شد

وزیر دفاع اتریش با اشاره به تصمیمات کشورش برای تشدید کنترل‌های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان همچنین خواستار حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا با عملیات نظامی شد.

وزیر دفاع اتریش با اشاره به تصمیمات کشورش برای تشدید کنترل‌های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان همچنین خواستار حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا با عملیات نظامی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، اتریش کنترل های مرزی شدیدتر در مرزهای خود را برای مقابله با هجوم پناهندگان مد نظر قرار می دهد.

 

ظاهرا اتریش تصمیم دارد کنترل مرزهای خود در تونل برنر که متصل کننده این کشور به ایتالیا است را با کمک نیروهای نظامی تقویت کند. توافق انجام گرفته با ترکیه برای مقابله با هجوم پناهندگان نیز هیچ تغییری در این تصمیم وین ایجاد نمی کند.

 

"هانس پیتر دوسکزیل"، وزیر دفاع اتریش در گفتگو با روزنامه "دی ولت" اظهار داشت: از آنجایی که مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در حال حاضر هنوز به صورت موثر حفاظت نمی شود اتریش به زودی کنترل های مرزی دقیق را تشدید می کند. این به مفهوم کنترل های مرزی گسترده در مرز برنر همچنین با کمک نیروهای نظامی است. این امر به صورت حیاتی همچنین به نفع آلمان است که حمایت از مرزهای خارجی شکل گیرد.

 

وزیر دفاع اتریش از دلایل این تصمیم وین را عواقب احتمالی توافق اتحادیه اروپا با ترکیه ارزیابی کرد. این توافق پیش بینی می کند که ترکیه همه پناهندگانی را که به جزایر یونان دست یافته اند باز گرداند. به ازای هر پناهنده سوری که به ترکیه برگردانده می شود اتحادیه اروپا به صورت قانونی یک پناهنده سوری را می پذیرد.

 

"دوسکزیل" نگران این مسئله است که پناهندگان پیامد توافق اتحادیه اروپا با ترکیه به صورت روزافزون به دنبال مسیرهای جایگزین برای دسترسی به اروپا باشند.

 

وی در این باره گفت:  ما انتظار استفاده قدرتمندانه از مسیر مدیترانه مرکزی در هفته های آینده از طرف پناهجویان را داریم. تا امروز حدود 160 هزار پناهنده از طریق این مسیر به اروپا آمده اند که حدود 44 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. تنها در هفته گذشته حدود 5 هزار پناهنده از طریق این مسیر به اروپا آمده اند. در صورت بهتر شدن شرایط جوی احتمال افزایش شمار پناهندگان از این مسیر وجود دارد.

 

به گفته وزیر دفاع اتریش حفاظت از مرزهای خارجی اروپا باید در آینده در مرکز سیاست امنیتی اروپایی قرار گیرد. ارتش می تواند به صورت قابل توجهی در حمایت از مرزهای خارجی کمک کند.

وی درخواست کرد که در آینده نیروهای نظامی به صورت قدرتمندانه تر در حمایت از مرزهای خارجی اروپایی مشارکت کنند.

 

وین می خواهد پیشنهاد یک عملیات نظامی-مدنی برای حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را به بروکسل ارائه دهد.

 

به گفته وزیر دفاع اتریش این موضوع باید در چارچوب دیدار آینده وزرای دفاع اتحادیه اروپا مطرح شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :