موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/6280 :کد

0

بحاح بیشتر از ۳ساعت در عدن نماند و سریعا این شهر را ترک کرده

  یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۳
تعداد بازدید : ۳۷۴   
 تحلیل ایران -بحاح بیشتر از ۳ساعت در عدن نماند و سریعا این شهر را ترک کرده

منابع یمنی اعلام کردند که معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن بیشتر از ۳ ساعت در عدن باقی نماند و به‌سرعت این شهر را ترک کرده که نشان از عدم‌کنترل این شهر است.

منابع یمنی اعلام کردند که معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن بیشتر از ۳ ساعت در عدن باقی نماند و به‌سرعت این شهر را ترک کرده که نشان از عدم‌کنترل این شهر است.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، منابع یمنی به پایگاه خبری العهد گفتند که "خالد بحاح" معاون رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن از طریق دریا و نه توسط هواپیمای نظامی وارد عدن شده و ورود وی به این شهر تنها یک برنامه تبلیغاتی بوده است.
این منابع افزودند که بحاح بیشتر از 3 ساعت در عدن نماند و به‌سرعت این شهر را ترک کرد که نشان از آن دارد که اوضاع در این شهر در کنترل آنها نیست.
معاون رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن پس از آنکه امروز با یک هواپیمای اختصاصی عربستان وارد فرودگاه عدن شد، این شهر را به‌مقصد امارات ترک کرد.
بی‌بی‌سی عربی ظهر امروز با آب و تاب فراوان از ورود خالد بحاح با یک فروند هواپیمای سعودی به عدن در جنوب یمن خبر داد.
رسانه‌های سعودی که نتوانستند خرسندی خود را از این خبر کتمان کنند، این خبر را در صدر اخبار خود قرار دادند.
گفته می‌شود که 6 تن از وزرای دولت مستعفی یمن نیز همراه با خالد بحاح وارد عدن شده‌اند.
عربستان ضمن تلاش برای تثبیت موقعیت نیروهای منصور هادی در عدن، با عملیات نظامی در استان‌های جنوبی از جمله أبین، لحج، تعز و اِب قصد دارد یک کمربند امنیتی را اطراف عدن ایجاد و زمینه استقرار دولت موقت را در استان فراهم کند.
سرتیپ «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی به یمن پیش از این در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته بود که هدف نخست ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان این است که ابتدا دولت مستعفی یمن را به شهر عدن بازگرداند و سپس از طریق مذاکره با جنبش انصار الله دولت را به صنعا انتقال دهد.
وی افزود که چنانچه انصار الله با عقب نشینی از صنعا موافقت نکند در آن صورت دولت به اعمال زور برای خارج کردن آنها از صنعا متوسل خواهد شد.
وی تصریح کرد: مأموریت نخست ما تأمین امنیت عدن است تا دولت بتواند در حال حاضر فعالیت خود را در این شهر انجام دهد و در حال حاضر نیز دولت ترمیم توان نظامی و امنیتی است.
روزنامه واشنگتن پست به نقل از برخی منابع فاش کرد که عربستان برای آموزش حدود 10هزار نیروی یمنی در پایگاه‌های سعودی برنامه ریزی می‌کند.
بر اساس این گزارش، این افراد داوطلبان و مبارزانی از فرزندان قبایل و افسران سابق ارتش یمن و نیز یمنی‌های مقیم عربستان هستند و نخستین گروه از این نیروهای آموزش دیده در تصرف شهر عدن نقش داشتند.
این روزنامه در عین حال سیطره مخالفان با حمایت نیروهای ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان بر شهر عدن را، سرآغازی برای بازگرداندن مشروعیت عبدربه هادی منصور رئیس جمهور مستعفی یمن دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :