موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62832 :کد

0

ابرازخرسندی «بان کی مون» از نتایج کنفرانس امنیت هسته ای۲۰۱۶

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۱
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -ابرازخرسندی «بان کی مون» از نتایج کنفرانس امنیت هسته ای۲۰۱۶

دبیر کل سازمان ملل متحد، ضمن ابراز خرسندی از نتایج حاصل از اجلاس امنیت هسته ای ۲۰۱۶ واشنگتن، راهبردهای پیشنهادی خود برای بهبود امنیت هسته ای و مبارزه با تروریسم را ارائه کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، ضمن ابراز خرسندی از نتایج حاصل از اجلاس امنیت هسته ای ۲۰۱۶ واشنگتن، راهبردهای پیشنهادی خود برای بهبود امنیت هسته ای و مبارزه با تروریسم را ارائه کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایتارتاس، دبیر کل سازمان ملل متحد از نتایج حاصل از اجلاس امنیت هسته ای واشنگتن استقبال کرد. بر اساس این گزارش، «بان کی مون» ضمن تقدیر از آن دسته از کشورهایی که در به اجرا در آمدن طرح عملیاتی مورد حمایت سازمان ملل در این زمینه مشارکت داشته اند تقدیر کرده و اطمینان داده است که منافع حاصل از آن در آینده به همگان خواهد رسید.

 

«بان کی مون» همچنین در این رابطه، آن بخش هایی که نیاز به توجه بیشتر دارند را مشخص کرده که عبارتند از: اراده و اقدام سیاسی محکم در سطوح بالا، توسعه و کار جدی بر روی زمینه های مرتبط با تروریسم هسته ای و امنیت سایبری و پر کردن خلاء میان خلع سلاح هسته ای و عدم غنی سازی توسط جامعه جهانی.

 

دبیرکل سازمان ملل همچنین اعلام کرد: تلاش های سازمان ملل در جهت مبارزه جهانی علیه تروریسم هسته ای بر دو پایه استوار است. اول، قطعنامه ۱۵۴۰ شورای امنیت (۲۰۰۴) که دولت ها، صنایع و جامعه مدنی نقشی اساسی در اجرای آن دارند و دوم، کنوانسیون بین المللی جلوگیری از انجام اعمال مربوط به تروریسم هسته ای که همبستگی بین المللی با این کنوانسیون نیز الزامی است. آن دسته از کشورهایی هم که عضو این کنوانسیون نیستند باید عضو شوند. ما نیازمند تلاش برای ایجاد ظرفیت (لازم) در تمامی کشورهای عضو هستیم.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :