موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62844 :کد

0

داعش با استفاده از پهپاد قصد حمله به غرب را دارد

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -داعش با استفاده از پهپاد قصد حمله به غرب را دارد

نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی مدعی شد گروه تروریستی داعش با استفاده از پهپادها و «بمب های کثیف» قصد حمله به کشورهای غربی را دارد.

 

 

 

نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی مدعی شد گروه تروریستی داعش با استفاده از پهپادها و «بمب های کثیف» قصد حمله به کشورهای غربی را دارد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، یک روز پس از هشدار «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، در کنفرانس امنیت هسته ای در خصوص امکان دستیابی گروه تروریستی داعش به تسلیحات اتمی، روزنامه دیلی تلگراف از هشدار «دیوید کامرون» در این رابطه خبر داد.

 

دیلی تلگراف در این رابطه می نویسد: دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، هشدار داد که داعش در یک حمله تاریخی قصد حمله هسته ای به غرب با استفاده از هوایپماهای بدون سرنشین (پهپاد) را دارد.

 

بر اساس این گزارش، رهبران جهان از این نکته نگران هستند که داعش بصورت آنلاین اقدام به خرید پهپاد کرده و از آنها برای انتقال مواد رادیو اکتیو به کشورهای غربی استفاده کند.

دیوید کامرون در اظهارات خود هشدار داده که خطر داعش مسلح به تسلیحات هسته ای جدی است.

 

به نوشته دیلی تلگراف، گفته می شود داعش زمانی که کنترل شهر موصل عراق را به دست گرفت در حدود ۹۰ پوند (حدود ۴۱ کیلو گرم) اورانیوم غنی شده در مقیاس پائین بدست آورده است.

 

هشدار کامرون درباره استفاده داعش از پهپاد برای حمله به غرب در حالی است که گفته می شود که روز جمعه در کنفرانس امنیت هسته ای در آمریکا، گزارشی در این رابطه منتشر و در اختیار رهبران جهان قرار گرفته است.

 

در آذرماه سال گذشته گروه ترویستی داعش با ادعای ساخت «بمب کثیف» به وسیله اورانیوم، تهدید کرده بود که از این بمب علیه لندن استفاده خواهد کرد.

 

براساس اعلام منابع خبری این مقدار اورانیوم که برای ساخت بمب کثیف استفاده شده از دانشگاهی در عراق به سرقت رفته است.

 

بمب کثیف نوعی سلاح انفجاری است که در آن از یک انفجار غیرهسته‌ای برای پراکندن مواد پرتوزا و آلوده کردن محیط استفاده می‌شود. اگر چه در بمب کثیف از انفجار هسته‌ای استفاده نمی‌شود اما به دلیل آلوده شدن محیط به مواد رادیواکتیو گاه جزو سلاح‌های هسته‌ای به شمار می‌رود.

 

منبع:مهر

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :