موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/62863 :کد

0

دمشق در صدد تعیین جایگزین برای بشارالجعفری درمذاکرات ژنو است

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۶
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -دمشق در صدد تعیین جایگزین برای بشارالجعفری درمذاکرات ژنو است

خبرگزاری ایتالیایی آکی در گزارشی مدعی شد که دولت سوریه قصد دارد برای دور جدید مذاکرات صلح سوریه رئیس کنونی هیأت مذاکره کننده سوری را تغییر دهد و فیصل المقداد را جایگزین وی کند.

 

خبرگزاری ایتالیایی آکی در گزارشی مدعی شد که دولت سوریه قصد دارد برای دور جدید مذاکرات صلح سوریه رئیس کنونی هیأت مذاکره کننده سوری را تغییر دهد و فیصل المقداد را جایگزین وی کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه روسیا الیوم، خبرگزاری ایتالیایی آکی در گزارشی مدعی شد که بر اساس گفته های جریان های سیاسی مطلع در سوریه ریاست هیأت سوری در مذاکرات آتی ژنو که در حال حاضر بر عهده بشار الجعفری است، تغییر می کند و فرد دیگری جایگزین وی خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش این منابع تصریح کرده اند که فیصل المقداد معاون وزیر خارجه روسیه نامزد جایگزینی بشار الجعفری برای ریاست هیأت سوری در مذاکرات ژنو می باشد.

 

بر اساس گفته ی این منابع فیصل المقداد هم از لحاظ جایگاه سیاسی از بشار الجعفری بالاتر است و هم مقبولیت بیشتری در میان گروه های جهانی و همچنین نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و حتی در میان معارضان سوری دارد.

 

از سوی دیگر میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا طی سخنانی اعلام کرد که طی روزهای آینده با نمایندگانی از هیات عالی مذاکره کنندگان معارضان سوری دیدار خواهد کرد. وی افزود: رایزنی ها برای مشخص کردن زمان و مکان دیدار در جریان است.

 

پیش از این نیز اعلام شده بود که بوگدانوف نشستی را در سطح وزاری خارجه در قطر، کویت و مصر در جریان سفرهایی مابین روزهای دوم و هشتم ماه کنونی برگزار خواهد کرد. بوگدانوف دیدار با هیات مذاکره کنندگان معارض در جریان این دیدارها را رد نکرده است.

 

همچنین ریاض حجاب رئیس هیات عالی مذاکره کنندگان معارض سوری طی سخنانی اظهار داشت: معارضان نسبت به مذاکرات صلح که قرار است در ژنو برگزار شود، به دلیل عدم وجود اراده جهانی برای انتقال سیاسی قدرت در سوریه خوش بین نیستند.

 

وی در همین راستا افزود: از سوی جهان به ویژه آمریکا اراده ای برای انتقال سیاسی وجود ندارد و من انتظار ندارم که مذاکرات به نتیجه برسد. گفتنی است دور جدید مذاکرات صلح سوریه روز ۹ آوریل در ژنو از سر گرفته می شود.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :