موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/62868 :کد

0

برنامه‌ریزی برای ادغام شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی

  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -برنامه‌ریزی برای ادغام شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی

مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی از برنامه‌ریزی برای ادغام شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی خبر داد و گفت: این موضوع سبب کاهش هزینه‌ها می شود.

 

مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی از برنامه‌ریزی برای ادغام شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی خبر داد و گفت: این موضوع سبب کاهش هزینه‌ها می شود.

 


به گزارش تحلیل ایران، غلامرضا منوچهری از جمله برنامه‌های سال ٩٥ شرکت تاسیسات دریایی را پایین آوردن هزینه‌های جاری شرکت عنوان کرد و گفت: به دنبال کاهش اصل هزینه‌ها هستیم و توقع داریم پس از تحریمها هزینه پروژه‌ها نصف شود.
 
وی افزود: مشکلاتی مانند گران فروختن تجهیزات از سوی شرکتهای خارجی به شرکتهای ایرانی، وجود یک یا دو واسطه یا دلال، بالا بودن قیمت حمل و هزینه‌های ناشی از انتقال ارز در زمان تحریم سبب بالا رفتن قیمت پروژه‌ها شده بود که انتظار می‌رود هزینه پروژه‌ها پس از برداشته شدن محدودیتها علیه ایران تا نصف میزان پیشین کاهش یابد.
 
مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی یکی از برنامه‌های پیش رو را ادغام شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی اعلام کرد و گفت: از میان شرکتهای خارجی تاسیسات دریایی تنها کیتو حفظ شده است که هزینه این شرکت نیز به میزان فراوانی کاهش یافته است. 
 
منوچهری همچنین گرفتن کار از شرکهایی که نیازمند تجهیزات و شناورهای فراساحلی هستند را از دیگر زمینه‌های کاری آتی شرکت عنوان کرد و افزود: در آینده شاهد افزایش این نوع فعالیتها در بخش نفت فلات قاره خواهیم بود.
 
وی افزود: شرکت تاسیسات دریایی در عمل اجرای بیش از ٧٠ درصد از پروژه‌های فراساحل پارس جنوبی را بر عهده داشته است که با برنامه‌ریزیهای انجام شده، امسال سکوهای در دست ساخت، نصب می‌شوند و تا زمستان به مدار تولید می‌آیند. 
 
مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی درباره سکوی ٧٠٠٠ تنی فروزان نیز تصریح کرد: مقرر شده است این سکو به منظور ادامه مراحل ساخت از کره جنوبی به یارد خرمشهر منتقل شود. 
 
وی ادامه داد: همچنین ورود به قراردادهای IPC در کنار شرکتهای بین‌المللی در قالب شرکت تاسیسات دریایی و یا یک شرکت جدید از برنامه‌های آینده این شرکت است.
 / میزان
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :