موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/62916 :کد

0

جزئیات امداد رسانی ۱۸ روزه هلال احمر به مسافران نوروزی

  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -جزئیات امداد رسانی ۱۸ روزه هلال احمر به مسافران نوروزی

مسئول بخش عملیات امداد و نجات طرح نوروزی هلال‌احمر با تشریح سیل و ابگرفتگی و همچنین برف و کولاک در برخی از استانهای کشور از نجات ۳ هزار و ۴۱۷ مسافر نوروزی طی ۱۸ روز عملیات امدادی خبر داد.

مسئول بخش عملیات امداد و نجات طرح نوروزی هلال‌احمر با تشریح سیل و ابگرفتگی و همچنین برف و کولاک در برخی از استانهای کشور از نجات ۳ هزار و ۴۱۷ مسافر نوروزی طی ۱۸ روز عملیات امدادی خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران،  مرتضی مرادی پور - مسئول بخش عملیات طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر درباره عملیات‌های امداد و نجات طرح نوروزی در روز سیزدهم فروردین، اظهار کرد: در این روز با کاهش 23 درصدی مجموع عملیات‌ها در مقایسه با روز مشابه در نوروز سال گذشته مواجه بودیم و در مجموع به هفت ‌هزار و 969 تن از هموطنان خدمات امدادی لازم ارائه و 224 تن به مراکز درمانی منتقل شدند و علاوه بر درمان 2 هزار و 11 تن در محل حادثه، 350 تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند و و 343 تن از هموطنان از حوادث نجات یافتند.

 

۱۸ روز امداد و نجات ۳۴۱۷ مسافر نوروزی
مرادی پور با اشاره به اشاره به گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر از 25 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین 95، گفت: در 18 روز اجرای طرح، در مجموع 5 هزار و 38 مورد ماموریت انجام و خدمات امدادی لازم به 75 هزار و 764 تن از مسافران نوروزی ارائه شد.

وی با اشاره به کاهش 8 درصدی ماموریت‌های امدادی در 18 روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: به علاوه تاکنون 2 ‌هزار و 248 تن از مسافران نوروزی به مراکز درمانی منتقل شدند و 31 هزار و 549 تن خدمات درمان سرپایی و 2 ‌هزار و 530 تن خدمات اسکان اضطراری را دریافت کردند.

تسنیم نوشت: مسئول بخش عملیات طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر به نجات 3 هزار و 417 تن از هموطنان از حوادث و انجام 364 مورد عملیات رهاسازی اشاره کرد و گفت: به علاوه امدادگران در 24 ساعت گذشته درگیر ارائه خدمت به هموطنان در گرد و غبار هرمزگان بودند و در این زمینه 210 تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

مرادی پور به عملیات‌ برف و کولاک و امدادرسانی در 19 محور استان‌های متاثر اشاره و عنوان کرد: همچنین در 11 استان‌ چهارمحال و بختیاری، خراسانات رضوی و شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گیلان، گلستان، لرستان، مرکزی و مازندران خدمات امدادی لازم به 2 هزار و 167 متاثر از برف و کولاک ارائه شده و 120 تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده و عملیات رهاسازی 201 خودرو از برف انجام شد.

وی همچنین درباره امدادرسانی به متاثران در سیل و آب‌گرفتگی در 24 ساعت گذشته، خاطرنشان کرد: در این زمینه در 6 استان‌ خراسان جنوبی و رضوی، فارس، کرمان، گیلان و مازندران، خدمات لازم به 472 تن از هموطنان در 20 شهر و روستا ارائه و 21 تن به مناطق امن منتقل شدند. در این زمینه 23 تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند و تخلیه آب از 51 واحد مسکونی انجام شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :