موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63008 :کد

0

ترکیه تا پایان منازعه قره باغ از آذربایجان حمایت خواهد کرد

  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۴۰۳   
 تحلیل ایران -ترکیه تا پایان منازعه قره باغ از آذربایجان حمایت خواهد کرد

رئیس جمهور ترکیه قول داد تا آنکارا از متحد خود یعنی جمهوری آذربایجان تا پایان منازعه با ارمنستان بر سر منطقه قره باغ حمایت خواهد کرد.رئیس جمهور ترکیه قول داد تا آنکارا از متحد خود یعنی جمهوری آذربایجان تا پایان منازعه با ارمنستان بر سر منطقه قره باغ حمایت خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در آمریکا تاکید کرد: آنکارا از متحد خود یعنی جمهوری آذربایجان تا پایان منازعه با ارمنستان بر سر منطقه قره باغ حمایت می کند.


در درگیری های رخ داده بین ارتش آذربایجان و نظامیان ارمنستان در منطقه قره باغ تاکنون بیش از 30 نفر کشته شده اند.


اردوغان گفت: ما دعا می کنیم که برادران آذربایجانی ما در این منازعه و درگیری با حداقل تلفات پیروز شوند. ما تا پایان از آذربایجان حمایت خواهیم کرد.


سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان اعلام کرده است که 18 نظامی این کشور در این درگیری ها کشته و 35 نفر دیگر زخمی شده اند. این بزرگترین درگیری بین دو کشور از زمان برقراری آتش بس در سال 1994 میلادی بوده است.


وزارت دفاع آذربایجان نیز اعلام کرده است که در این درگیری ها حداقل 12 سرباز ارتش کشته و یک فروند بالگرد نیز سرنگون شده است.


اردوغان گفت: ما به این دلیل با چنین اتفاقاتی روبرو هستیم که گروه مینسک اوضاع را دست کم گرفته است. اگر گروه مینسک اقدامات عادلانه و قاطعی انجام داده بود، این حوادث، اتفاق نمی افتاد.


تنش میان دو کشور آذربایجان و ارمنستان بر سر قره‌باغ بار دیگر بالا گرفته و طرفین یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند. وزارت دفاع آذربایجان روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای مسلح ارمنستان طی 24 ساعت گذشته آتش‌بس در مرز را 127 بار نقض کردند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :