موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63095 :کد

0

رفتار آمریکا خصمانه است

  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -رفتار آمریکا خصمانه است

«دولت باهچلی» ضمن انتقاد تند از رفتار آمریکا و سفارت این کشور در آنکارا رفتار آمریکا را خصمانه خواند.

«دولت باهچلی» ضمن انتقاد تند از رفتار آمریکا و سفارت این کشور در آنکارا رفتار آمریکا را خصمانه خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از حریت، رهبر اپوزیسیون ملی گرایان ترکیه روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای به شدت از آنچه وی هراس افکنی سفارت آمریکا درباره نا امن جلوه دادن ترکیه خواند، انتقاد کرد.

 

«دولت باهچلی» گفت: در حالیکه ترکیه در حال مبارزه با تروریسم به سر می برد، آمریکا به دنبال مشوش کردن اذهان و هراس افکنی عمومی است. در این میان سفارت این کشور نیز بی گناه و بی تقصیر نیست. رفتار سفارت آمریکا در لیست کردن 19 استان ممنوع از سفر ترکیه و نام بردن آنها به صورت تک تک، به هیچ عنوان قانونی و دوستانه نیست.

 

وی افزود: رفتار این کشور (آمریکا) در اعلام زنگ خطر امنیتی به دلیل وجود نا امنی در ترکیه، آن هم در زمانی که اردوغان در آمریکا به سر می برد کاملا خصمانه است.

 

رهبر اپوزیسیون ملی گرایان ترکیه گفت: ملت ترکیه به خوبی آن دسته از کشورهایی که مقاصد و اهداف پلیدی در معرفی تروریسم به عنوان یک ابزار برای نقشه کشیدن علیه ترکیه استفاده می کنند را میبیند و می شناسد.

 

گفتنی است، ، سفارت آمریکا روز جمعه در آنکارا از شهروندان این کشور خواسته تا از سفر به شهرهای ازمیر و موغلا در حاشیه دریای اژه خودداری کنند. گفته می شود این هشدار بنا به دلایل امنیتی صادر شده است.

 

در این بیانیه که در وبسایت رسمی این سفارت منتشر شده، آمده است: سفارت آمریکا در آنکارا به شهروندان آمریکایی یاد آور می شود که به دلیل موقعیت امنیتی حاکم در جنوب شرق ترکیه، کارمندان دولت آمریکا در ترکیه از سفر به استان های زیر منع می شوند: هاتای، کیلیس، غازیان تپ، سانلیورفا، شیرناک، دیاربکر، سرت، موش، مردین، بتمن، بینگل، تونچلی، هکاری، بتلیس، الاذیق، آدانا، ازمیر و موغلا.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :