موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63101 :کد

0

لهستان امنیت اتحادیه اروپا را در معرض خطر دانست

  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -لهستان امنیت اتحادیه اروپا را در معرض خطر دانست

اتحادیه اروپا وزیر امور خارجه لهستان امنیت اروپا را با توجه به ترکیبی از تهدیدها در معرض خطر دانسته و خواستار سیاست امنیتی قدرتمندانه تر برای این اتحادیه شد.

 

اتحادیه اروپا
وزیر امور خارجه لهستان امنیت اروپا را با توجه به ترکیبی از تهدیدها در معرض خطر دانسته و خواستار سیاست امنیتی قدرتمندانه تر برای این اتحادیه شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، "ویتولد واچیکوسکی"، وزیر امور خارجه لهستان در مقاله ای که در روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه" به چاپ رسیده است با اشاره به نشست سران ناتو در ورشو که در ماه جولای برگزار می شود تصریح کرد که ما باید همکاری استراتژیک بین اتحادیه اروپا و ناتو را از نو تعریف کنیم.

 

وی خواستار یک سیاست امنیتی قدرتمندانه تر برای اتحادیه اروپا شد.

 

"واچیکوسکی" همچنین تصریح کرد که فقدان چارچوب رسمی برای همکاری بین این دو سازمان بخصوص با توجه به تهدیدات ترکیبی یک چالش برای امنیت اروپا است.

 

وزیر امور خارجه لهستان در بخش دیگری از این مقاله تصریح کرد: در حالی که امنیت اتحادیه اروپا هم در همسایگی شرقی آن از طریق روسیه و همچنین در جنوب از طریق شکستهای دولتی و بنیاد گرایی در معرض تهدید قرار دارد ما نمی توانیم دست خود را روی قلبمان بگذاریم و بگوییم که اتحادیه اروپا از یک سیاست امنیتی و خارجی مشترک که شایسته آن است برخوردار است. این سیاست ها باید در پاسخ به تغییرات بی سابقه شرایط جئو پلیتیک اتحادیه اروپا تقویت شود. حس امنیت شهروندان اتحادیه اروپا که هم مرز با روسیه هستند نباید متفاوت از شهروندان آلمانی، فرانسوی یا بلژیکی باشد.

 

وزیر خارجه لهستان همچنین تصریح کرد که برای آینده هماهنگی اتحادیه اروپا این مسئله مهم است که آیا اتحادیه اروپا می تواند بحران پناهندگان را تحت کنترل درآورد. برای لهستان حفاظت از منطقه شنگن که یک ستون اتحادیه اروپا است اولویت دارد، کلید این مسئله تقویت کنترل ها در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا است.

 

وی یکی از جنبه های مهم امنیت اروپا را سیاست انرژی این اتحادیه ارزیابی کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :