موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63136 :کد

0

جنگ فرسایشی آلمان و صندوق بین‌المللی پول بر سر مسئله یونان

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -جنگ فرسایشی آلمان و صندوق بین‌المللی پول بر سر مسئله یونان

یک روزنامه آلمانی با استناد به یک پروتکل محرمانه صندوق بین المللی پول از اختلاف نظر آلمان و صندوق بین‌المللی پول بر سر مسئله یونان که می‌تواند این کشور بدهکار را در بحران عمیق تری فرو ببرد خبر داد.

یک روزنامه آلمانی با استناد به یک پروتکل محرمانه صندوق بین المللی پول از اختلاف نظر آلمان و صندوق بین‌المللی پول بر سر مسئله یونان که می‌تواند این کشور بدهکار را در بحران عمیق تری فرو ببرد خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه "هندلز بلات" آلمان در مطلبی نوشت: چانه زنی ها بر سر این مسئله ( یونان) همچنان ادامه دارد. به زودی دولت یونان باید با وام دهندگان بین المللی در این باره مذاکره کند که آیا به وعده های اصلاحی خود پایبند بوده است و این پیش شرطی برای ارائه بسته کمک مالی سوم به آتن است.


البته در بین وام دهندگان بین المللی اختلافاتی به وجود آمده است که می تواند این کشور با بدهی های بالا را در بحران عمیق تری فرو ببرد. صندوق بین المللی پول ارائه کمک های مالی بیشتر به یونان را منوط به موافقت برلین با طرح کاهش بدهی های این کشور دانسته است. این مسئله به چالشی برای مرکل تبدیل شده است. یک پروتکل داخلی صندوق بین المللی پول به این اختلاف نظرها اشاره کرده است.


اینکه آیا این پروتکل معتبر است را در حال حاضر نمی توان بررسی کرد. اما اگر درست باشد نشان می دهد که مذاکرات در این باره در هفته های آینده تا چه اندازه حساس و بحرانی خواهد بود. بر این اساس وام دهندگان بین المللی ظاهرا دچار اختلاف نظر شده اند. به این ترتیب صدر اعظم آلمان در آستانه بحث های داغی قرار گرفته مبنی بر اینکه آیا باید با تجدید ساختار بدهی های یونان و طرح کاهش بدهی های این کشور موافقت کند.


"یانیس واروفاکیس"، وزیر دارایی سابق یونان یک جنگ فرسایشی بین صندوق بین المللی پول و آلمان بر سر این مسئله را پیش بینی کرده است.


یونان تحت فشارهای وام دهندگان بین المللی با این مسئله موافقت کرده است که اموال دولتی را خصوصی کرده و در سیستم اجتماعی خود محدودیت های قابل توجهی را اعمال کند. در مقابل اعتبارهایی را دریافت کند.


دولت یونان با تروئیکای سابق اروپایی شامل بانک مرکزی اروپا، صندوق بین المللی پول و کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره مذاکره می کند.


 مفاد پروتکل داخلی صندوق بین المللی پول بخصوص بی اعتمادی این سازمان به آتن و بروکسل را آشکار می کند.

/ خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :