موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تامین اجتماعی

a/63142 :کد

0

پیگیری قضایی عدم پرداخت حق بیمه تاکسیران هابه تأمین اجتماعی

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -پیگیری قضایی عدم پرداخت حق بیمه تاکسیران هابه تأمین اجتماعی

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهر تهران از پیگیری قضایی عدم پرداخت حق بیمه تاکسیران ها به تأمین اجتماعی خبر داد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهر تهران از پیگیری قضایی عدم پرداخت حق بیمه تاکسیران ها به تأمین اجتماعی خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران ، رضا قاضی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درباره سناریوی مشکل بیمه تاکسیرانها که منجر به تجمع جمعی از رانندگان تاکسی مقابل شرکت تعاونی تاکسیرانها شد، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی از طریق مراجع قضایی پیگیر حق بیمه ای است که تاکسیران ها پرداخته اند اما شرکت واسط به این سازمان پرداخت نکرده است.


وی ادامه داد: در حال حاضر راننده تاکسی به عنوان ذینفع و سازمان تأمین اجتماعی هم می تواند به عنوان طلبکار از این شرکت شکایت کند اما سازمان تاکسیرانی طرف دعوا نیست و امکان شکایت ندارد ولی با سازمان تأمین اجتماعی هماهنگ کردیم که شکوائیه ای علیه این شرکت تنظیم شود.


معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: علاوه تعامل با سازمان تأمین اجتماعی شرایطی را فراهم کردیم که تاکسیران ها به صورت انفرادی و بدون تغییر وضعیت بیمه نسبت به پرداخت هزینه خود اقدام کنند علاوه بر این با حذف شرکت واسط تاکسیران ها از این پس هزینه کمتری خواهند پرداخت.


وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برخی از تاکسیران ها مدعی  تغییر وضعیت بیمه آنها از نوع اجباری به اختیاری هستند، گفت: اینطور نیست. اطلاعات غلطی است که به تاکسیران ها داده می شود.


قاضی در پاسخ به اینکه به رانندگان معترض فرم های جدیدی ارائه شده که حاکی از تغییر وضعیت بیمه تاکسیران ها به نوع اختیاری است، افزود: بیمه تاکسیران ها جزو بیمه حرف و مشاغل آزاد است و تغییری در آن ایجاد نشده است. نماینده سازمان تاأمین اجتماعی هم در جلسه مشترکی این موضوع را اعلام و تأیید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :