موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63160 :کد

0

نگرانی مخالفان بشار اسد از مذاکرات پشت پرده

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -نگرانی مخالفان بشار اسد از مذاکرات پشت پرده

رادیو فرانسه گزارش داد: یک عضو ارشد اپوزیسیون دولت سوریه می گوید، مخالفان بشار اسد از برخی ابهام ها در اظهارات مقام های آمریکایی بر سر آینده بشار اسد در سوریه، نگران هستند.

 

 

 

رادیو فرانسه گزارش داد: یک عضو ارشد اپوزیسیون دولت سوریه می گوید، مخالفان بشار اسد از برخی ابهام ها در اظهارات مقام های آمریکایی بر سر آینده بشار اسد در سوریه، نگران هستند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، شبکه اینترنتی رادیو فرانسه فارسی یکشنبه شب در گزارشی نوشت: بسمه قُضمانی، عضو گروه نمایندگان مخالفان بشار اسد در گفت وگوهای صلح در ژنو، روز یکشنبه سوم آوریل، تأکید کرده که ما از جزییات مذاکرات میان آمریکا و روسیه بر سر آینده بشار اسد بی خبر هستیم و این امر موجب نگرانی مخالفان شده است.


ایرنا نوشت: ریاض حجاب، هماهنگ کننده مخالفان رژیم سوریه در مذاکرات ژنو نیز روز گذشته، ضمن ابراز ناامیدی از به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح سوریه در ژنو، گفته که ما نگران توافق میان مسکو و واشنگتن نیستیم بلکه برخی اتفاق های پشت پرده و عدم شفافیت در توافقات آنان نگران کننده است.


این سیاستمدار پیشین دولت سوریه متذکر شد: اگر توافقات میان روسیه و آمریکا با شفافیت همراه نباشد، مخالفان سوریه آن را نخواهند پذیرفت.


بسمه قُضمانی، با اشاره به مذاکرات جاری در ژنو بر سر حل بحران سوریه و تصمیم گیری برای آینده بشار اسد، خاطرنشان کرده که موضع مخالفان بسیار روشن است، مذاکرات تا زمانی که بشار اسد در قدرت است در جریان خواهد بود، اما انتقال قدرت در سوریه با حضور اسد نمی- تواند به سرانجام برسد.


او در عین حال اضافه کرده که هر زمان که توافق نهایی حاصل شده و سند رسمی آن تنظیم شود، دیگر بشار اسد نمی تواند در قدرت باقی بماند و در فرایند انتقال قدرت حضور داشته باشد.


مذاکرات صلح سوریه در ژنو، حدود یک هفته دیگر یعنی از روز دهم آوریل از سرگرفته خواهد شد. 


رادیو فرانسه در پایان افزود: بر اساس گزارش های منابع رسمی دست کم 270 هزار نفر از آغازدرگیری ها در سوریه از سال 2011 تا کنون جان خود را از دست داده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :