موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/63164 :کد

0

اولویت بندی طرح های احیای دریاچه ارومیه

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۶
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -اولویت بندی طرح های احیای دریاچه ارومیه

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح های احیای دریاچه ارومیه باید با توجه به محدودیت های اعتباری موجود با حساسیت بیشتری اولویت بندی و اجرا شود.

 

 

 

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح های احیای دریاچه ارومیه باید با توجه به محدودیت های اعتباری موجود با حساسیت بیشتری اولویت بندی و اجرا شود.

 

 

 

به گزارش تحليل ايران، تقی کهوریان در نشست فرهنگی و اجتماعی فرمانداران حوضه آبریز دریاچه ارومیه افزود: یکی از مهمترین راهکارها که اثربخشی خوبی داشته و پس از این نیز خواهد داشت، آگاهی دادن به مردم به ویژه حاشیه نشینان دریاچه ارومیه در خصوص وضعیت فعلی دریاچه، طرح های احیایی دولت و نتایج آن است.


وی اضافه کرد: آگاهی مردم، مشارکت آنها را در اجرای طرح های احیایی دریاچه ارومیه به دنبال دارد.


ایرنا نوشت: امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: 27 راهکار برای احیای دریاچه ارومیه در ستاد ملی احیا تصویب شده که 19 راهکار اجرایی و هشت راهکار مطالعاتی بوده است.


وی ادامه داد: در کنار این طرح ها در سال 93 افزون بر 25 میلیارد ریال و در سال 94 بیش از 110 میلیارد ریال به رغم محدودیت های اعتباری دولت برای انجام برنامه ها و فعالیت های اطلاع رسانی، فرهنگسازی و آموزشی در راستای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت که برخی از آنها به اجرا درآمده و برخی دیگر در دست اجراست.


وی گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، عمومی و دولتی، شناسایی تجارب موفق در سطح حوضه آبریز دریاچه ارومیه و انتقال آن به گروه های هدف، ایجاد هماهنگی و انسجام و یکپارچگی بین دستگاه های اجرایی در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و کاهش 40 درصدی مصرف آب در افق پنج ساله از جمله این برنامه ها به شمار می رود.


در ادامه، فرمانداران شهرهای واقع در حاشیه دریاچه ارومیه نظرات و پیشنهادهای خود را در زمینه اجرای طرح های فرهنگی و اجرایی احیای دریاچه ارومیه مطرح کردند.


9 شهرستان و 22 شهر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی قرار دارند.


دریاچه ارومیه در 19 سال گذشته با خشکسالی مواجه بوده و در حال حاضر با فعالیت های احیایی دریاچه ارومیه تراز آبی آن به 1270.77 متر رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :