موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/6322 :کد

0

تسلیم استوارنامه سفرای جدید عراق، بنین، سریلانکا

  یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۲۵   
 تحلیل ایران -تسلیم استوارنامه سفرای جدید عراق، بنین، سریلانکا

سفرای جدید کشورهای عراق، بنین و سری لانکا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وی کردند.

سفرای جدید کشورهای عراق، بنین و سری لانکا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وی کردند.

 
به گزارش تحلیل ایران از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در این دیدارها ضمن آرزوی موفقیت برای سفرای جدید این کشورها برای آن ها در ماموریت جدیدشان آرزوی موفقیت و بر توسعه روابط با هر سه کشور در همه زمینه ها تاکید کرد.


ظریف در دیدار با سفیر جدید عراق اظهار داشت: ایران و عراق دارای روابط ویژه ای هستند که امیدوارم در همه زمینه ها گسترش یافته و تقویت شود.

وی افزود: برای ما دولت و مردم عراق جایگاه ویژه ای دارند.

ظریف با قدردانی از میزبانی و مهمان نوازی دولت و ملت عراق نسبت به زائران ایرانی عتبات به ویژه در ایام اربعین بر تسهیل کسب و کار تجار و سرمایه گذاران ایرانی در عراق تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در دیدارهای جداگانه با سفرای جدید کشورهای بنین و سریلانکا بر عزم جمهوری اسلامی ایران بر گسترش مناسبات با این کشور ها تاکید کرد.

دیدار خداحافظی دبیرکل اکو با وزیر امور خارجه**خداحافظی دبیرکل سازمان اکو

شامیل العسکراف دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی ( اکو) هم بعد ازظهر یکشنبه با حضور در وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف خداحافظی کرد.

خلیل آکچا دبیرکل بعدی این سازمان منطقه ای تا دو هفته دیگر وارد تهران می شود.

مقر دبیرخانه اکو در تهران قرار دارد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :