موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/63241 :کد

0

معلم فداکار جان خود را فدا کرد

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۳۰۵   
 تحلیل ایران -معلم فداکار جان خود را فدا کرد

معلم فداکار سیستان و بلوچستانی برای نجات جان دانش‌آموزانش جان خود را از دست داد.

 

 

 

معلم فداکار سیستان و بلوچستانی برای نجات جان دانش‌آموزانش جان خود را از دست داد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، معلم فداکار سیستان و بلوچستانی برای نجات جان دانش‌آموزانش جان خود را فدا کرد.

 

علیرضا نخعی ــ مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر اظهار کرد: روستای نوک‌جو از توابع دهستان روتک شهرستان خاش شاهد حادثه‌ای دلخراش و افتخار آمیز بود.

 

وی افزود: در مسیر رفت و آمد دانش آموزان، دیوار مخروبه‌ای وجود داشته که به‌دلیل بارندگی‌های اخیر استحکام آن به کمترین حد خود رسیده است. آموزگاران این مدرسه پس از اینکه یقین پیدا کردند که دیوار در حال ریزش است دوان دوان خود را به دانش آموزانی که در کنار این دیوار قرار داشته می‌رسانند و دانش‌آموزان را از خطر قرار گرفتن در زیر آوار با پرت کردن آنان نجات می‌دهند.

 

نخعی با اشاره به اینکه این دیوار مربوط به فضای آموزشی مدرسه نبوده و از آن اهالی روستا است، تصریح کرد: متأسفانه پس از نجات دانش آموزان، معلمان فداکار حمیدرضا گنگوزهی و عبدالرئوف شهنوازی زیر آوار گرفتار می‌شوند که یکی از این عزیزان به‌طور کامل و دیگری پایش زیر آوار قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: مدتی طول می‌کشد تا با کمک اهالی منطقه این افراد از زیر آوار نجات می‌یابند که متأسفانه در حین انتقال این معلمان فداکار به بیمارستان حمید گنگوزهی در راه نجات دانش آموزان جان خود را از دست می‌دهد و عبدالرئوف شهنوازی نیز از ناحیه پا دچار شکستگی می‌‌شود.

 

نخعی گفت: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته مراسم تشیع پیکر این معلم گرانقدر ساعت 10 صبح امروز (دوشنبه 16 فروردین) در روستای گزو پشتکوه خاش برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :