موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/63242 :کد

0

افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی

رئیس جمهور با اشاره به تلاش های دولت برای رونق بخشیدن به صادرات نفت خام گفت: صادرات نفت خام و میعانات گازی را به ۲ میلیون بشکه در روز افزایش داده ایم و تلاش داریم این سهم را بیشتر هم کنیم.

 

 

 

رئیس جمهور با اشاره به تلاش های دولت برای رونق بخشیدن به صادرات نفت خام گفت: صادرات نفت خام و میعانات گازی را به 2 میلیون بشکه در روز افزایش داده ایم و تلاش داریم این سهم را بیشتر هم کنیم.
به گزارش "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ آقای روحانی امروز در نشست مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش دولت برای کاهش اتکا به نفت افزود: در بودجه امسال اتکایمان به نفت را کم کردیم به طوری که صادرات غیرنفتی ما در سال 94  برای نخستین بار طی سالیان گذشته، از واردات غیرنفتی پیشی گرفته است.

وی گفت: سال گذشته 42 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و 41 میلیارد دلار واردات غیرنفتی داشتیم.

رئیس جمهور همچنین به تلاش دولت برای افزایش تولید گندم و خرید آن از کشاورزان اشاره کرد و افزود: از 4 میلیون تن گندم  خریداری شده از کشاورزان به رقم 8 میلیون تن در سال 94 رسیدیم و الان برای خرید 10 میلیون تن گندم در سال جدید تلاش می کنیم.

آقای روحانی در ادامه با اشاره به فضای بوجود آمده پس از برجام  گفت: باید از این فضا برای جذب سرمایه گذاری استفاده کنیم.

رئیس جمهور افزود: در قدم اول تلاش داریم از سرمایه های داخلی و سپس سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنیم.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری صبح دوشنبه در نشستی با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد، وضعیت و برنامه های این وزارتخانه را مورد بررسی قرار داد.

در ابتدای این نشست دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارشی را از اقدامات و برنامه های اجرا شده در بخش های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کرد.

همچنین در این نشست که بیش از یک ساعت به طول انجامید، چند تن از معاونان و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارش هایی در رابطه با عملکرد و وضعیت فعالیت های انجام شده و در دست اقدام در حوزه های گوناگون از جمله جایگاه بخش IT (فناوری اطلاعات)، میزان سرمایه گذاری ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد اهداف کمی و شاخص های کلیدی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، درآمدهای دولت از بخش IT، اهداف کلیدی سند راهبردی برنامه ششم توسعه در حوزه ITC (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی، طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی و برنامه های توسعه صنعت، پژوهش، فناوری و آموزش ارائه کردند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :