موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/63286 :کد

0

باید وضعیت مستحکمی در برابر دشمن ایجاد کنیم

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -باید وضعیت مستحکمی در برابر دشمن ایجاد کنیم

وزیر دفاع گفت: باید وضعیت به شدت مستحکمی برای خود ایجاد کنیم.

وزیر دفاع گفت: باید وضعیت به شدت مستحکمی برای خود ایجاد کنیم.

به گزارش تحلیل ایران؛ به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اولین همایش مدیران ارشد وزارت دفاع در سال جدید طی سخنان مبسوطی با تشریح سیاست ها، اهداف و اولویت های این وزارتخانه، از اقتصاد مقاومتی بعنوان محور و جهت گیری  اصلی فعالیت ها و اقدامات وزارت دفاع وصنایع دفاعی وابسته یاد کرد و گفت: در این زمینه سیاست های 10 گانه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی مبنای حرکت ما در این مسیر است.

دهقان انعطاف پذیری راهبردی را از روش‌های موفق تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و تصریح کرد: وزارت دفاع با اتخاذ این راهبرد قادر است در محیط بسیار پیچیده و به سرعت در حال تغییر کنونی نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وزیر دفاع، مدیریت پیچیدگی را که از مؤلفه ها، انعطاف، قاطعیت و سرعت در تصمیم گیری برخوردار است رمز پابرجایی در این شرایط ذکر کرد و افزود: در این نوع مدیریت با حفظ قدرت، انتخاب زمان و مکان ضمن اینکه همواره می توانیم دشمن را در چالش نگه داریم، ظرفیت پویایی درون سازمانی را ارتقاء بخشیده ، نوآوری را در آن شکوفا کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه وظیفه یک مدیر در سطح راهبردی تاب آوری، ایجاد تعادل میان ثبات و انعطاف پذیری است، تصریح کرد: با اجرای درست این وظیفه می توانیم ضمن پاسخگویی مناسب به تهدیدات از فرصت ها حداکثر بهره برداری را بعمل آوریم.

دهقان اشراف اطلاعاتی، سرعت در ادراک و تجزیه و تحلیل محیط، نگاه واقع بینانه به نقاط ضعف و وقوت و قراردان دائمی خود در مسیر یادگیری را در این روند بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: باید وضعیت به شدت مستحکمی برای خود ایجاد کنیم که مارا قادر سازد تا در برابر دشمنان مانع شکست شویم و یا پیروزی بدست آوریم و با اقتصاد مقاومتی می توانیم به این نقطه برسیم.

وزیر دفاع از اقدام و عمل بعنوان مهم ترین موضوع در زمینه تحقق اهداف سازمانی یاد کرد و تصریح کرد: باید به صورت واقع گرایانه، هوشمندانه و عملگرایانه پایبند به اجرا باشیم و اینجاست که تعاونوا علی البرو تقوا شکل می گیرد.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود، نیروی انسانی را مهمترین و بزرگترین سرمایه ملی دانست که باید مورد بیشترین توجهات و حمایت ها قرارگیرد و مهمترین توجه جانمایی و بکارگیری صحیح آنان است.

وزیر دفاع در پایان تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق خوداتکایی بیشتر، به حداقل رساندن زمان تحقق ایده به محصول، اجرای کامل آمایش و نظام نوآوری دفاعی و نظام نوین ودجا و روز آمد سازی زیر ساخت های صنعتی را از اولویت های اصلی  وزارت دفاع در سال 95 برشمرد و تصریح کرد: مجموعه مدیران و کارکنان وزارت دفاع در سال جدید همفکر، هم صدا و همگام برای عزت و اعتلای ایران و ایرانی و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری با تمام توان و جدیت تلاش خواهند کرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :