موضوعات ‌مرتبط: ورزشی سایر حوزه ها

a/63308 :کد

0

انگلیس در دوپینگ روی دست روسیه بلند شد

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۵
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -انگلیس در دوپینگ روی دست روسیه بلند شد

به دنبال رسوایی اخیر در مورد دوپینگ ورزشکاران انگلیس، مقامات این کشور واکنش نشان دادند.به دنبال رسوایی اخیر در مورد دوپینگ ورزشکاران انگلیس، مقامات این کشور واکنش نشان دادند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، هنوز پرونده دوپینگ‌های گسترده در ورزش روسیه مختومه نشده است و دوندگان و تنیسورهای این کشور یکی بعد از دیگری به دلیل دوپینگ محروم می‌شوند و ورزش این کشور در آستانه از دست دادن چند امید اصلی کسب مدال طلای کشتی و حتی وزنه‌برداری در المپیک پیش رو هم قرار دارد.


در این میان انگلیس نیز از قافله دوپینگی‌ها عقب نمانده است. نشریه ساندی تایمز در گزارشی نوشت ویدئویی از یک پزشک انگلیسی در اختیار دارد که حاوی توضیحات او درباره دوپینگ گسترده در این کشور است. این نشریه اعلام کرد در طول 6 سال گذشته  دکتر «مارک بونار» اعتراف کرده هزاران پوند از ورزشکاران کشورش گرفته تا به دوپینگ آن‌ها کمک کند.


خبرنگاران این نشریه و تلویزیون آلمان به صورت مخفیانه در مطب خصوصی این پزشک انگلیسی با کمک یک ورزشکار او گفت‌وگو کرده‌اند و دکتر بونار که تصور می‌کرده وی هم مانند سایر مراجعه کنندگانش است و از دوربین مخفی مطلع نشده همه چیز را اعتراف کرده است. یک بازیکن کریکت انگلیسی، یک دوچرخه‌سوار انگلیسی حاضر در تور دو فرانس،‌ یک قهرمان بوکس انگلیسی، چند ورزشکار رشته های رزمی، چند تنیسور و چند بازیکن فوتبال لیگ برتر در فهرست بازیکن‌هایی هستند که این پزشک می‌گوید به آن‌ها در انجام دوپینگ کمک کرده است. همچنین  چند بازیکن لیگ برتر فوتبال انگلیس، باشگاه‌های چلسی و آرسنال در لیست دکتر بونار حضور دارد که این باشگاه‌ها با آشکار شدن این مطلب در بیانیه ای این موضوع را تکذیب کردند.


با وجود این شرایط دکتر مارک بونار در توییترش این موضوع را تکذیب کرد و در این خصوص نوشت: مطالبی که ساندی تایمز منتشر کرده اشتباه و گمراه کننده است. من هیچ‌گاه از هورمون‌تراپی استفاده نمی‌کنم و هیچ‌گاه با هیچ بازیکن لیگ برتری ای ارتباط نداشته‌ام.


در پی این اتفاق وزیر ورزش و رسانه انگلیس هم واکنش نشان داد و قول پیگیری این موضوع را داد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :