موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63329 :کد

0

لاوروف: آنکارا دست از حمایت تروریسم بر نمی‌دارد

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -لاوروف: آنکارا دست از حمایت تروریسم بر نمی‌دارد

وزیر خارجه روسیه ضمن اعلام عدم قضاوت در مورد نقش ترکیه در بحران اخیر قره باغ گفت: آنکارا دست از حمایت تروریسم برنمی‌دارد.

وزیر خارجه روسیه ضمن اعلام عدم قضاوت در مورد نقش ترکیه در بحران اخیر قره باغ گفت: آنکارا دست از حمایت تروریسم برنمی‌دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایتارتاس، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که هیچ نیروی خارجی را در رخ دادن درگیری ها در قره باغ مقصر نمی داند و این موضوع شامل ترکیه هم می شود.

 

«سرگئی لاوروف» گفت: ما هیچ نیروی خارجی و یا هیچ بازیگر خارجی را در تحریک به وقوع درگیری در قره باغ مقصر نمی دانیم. ما آنکارا را نیز متهم نمی کنیم.

 

وی افزود: مطمئنا ما اظهارات مشابهی را از رهبری ترکیه نیز شنیده ایم. هرچند اکنون برای همسایگان ترک ما مهم است که از دخالت در امور همه کشورها چه عراق باشد چه سوریه پرهیز کنند.

 

«لاوروف» گفت: کاملا پر واضح است که ترکیه علیرغم همه شواهد به چنین دخالت هایی ادامه می دهد و دست از حمایت خود از تروریسم بر نمی دارد.

 

وزیر خارجه روسیه افزود: من قضاوت نمی کنم که آنکارا چه نقشی در درگیری های قره باغ بازی کرد یا نکرد یا به چه کارهایی در این زمینه ادامه می دهد. هرچند که برای هر کسی شامل ترکیه و مردم این کشور مهم است که مطمئن شوند آنکارا عزم خود را برای دست برداشتن از حمایت تروریسم جزم کرده است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :