موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/63356 :کد

0

اختصاص ارز مبادله‌ای به برخی از تعرفه‌ها ممنوع شد

  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -اختصاص ارز مبادله‌ای به برخی از تعرفه‌ها ممنوع شد

پلی‌استایرن معمولی(GPPS)و مقاوم دربرابر ضربه(HIPS)،پوشک بزرگسالان به طوری که طول پوشش خارجی آن ۶۶۰میلیمتر باشد،حوله‌های بهداشتی(Pads)وتامپون‌ها،پوشک و پوشک کامل بچه واشیاء مشابه،مشمول ارز بانکی نیستند

 
پلی‌استایرن معمولی(GPPS) و مقاوم دربرابر ضربه (HIPS)، پوشک کامل بزرگسالان به طوری که طول پوشش خارجی آن ۶۶۰ میلیمتر باشد، حوله‌های بهداشتی (Pads) و تامپون‌ها، پوشک و پوشک کامل بچه و اشیاء مشابه، مشمول ارز سیستم بانکی نیستند.

 

به‌ گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت،این سازمان در نامه‌ای به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد: شماره تعرفه‌های 39031190،39031910،39031920،39031990،3909000، 96190010 و96190090 مشمول ارز متقاضی است و قابلیت استفاده از ارز سیستم بانکی را ندارد.

 

بر این اساس ثبت سفارش این تعرفه‌ها، صرفا از محل ارز متقاضی امکان‌پذیر است و از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل در 8 فروردین ماه، اختصاص ارز مبادله‌ای به هر میزان به منظور واردات تعرفه‌های مذکور ممنوع است.

 

پلی‌استایرن، معمولی(GPPS)، مقاوم دربرابر ضربه (HIPS)، پوشک کامل بزرگسالان به طوری که طول پوشش خارجی آن 660 میلیمتر باشد، حوله‌های بهداشتی (Pads) و تامپون‌ها، پوشک و پوشک کامل بچه و اشیاء مشابه از هر جنس از جمله کالاهای تعرفه‌های یاد شده است.

 

گفتنی است، سازمان توسعه تجارت در نامه دیگری نیز که در 8 فروردین ماه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ارسال شده اعلام کرده است که ثبت سفارش فویل آلومینیوم به ضخامت حداکثر هفت میکرون نیز از ارز متقاضی به ارز مبادله‌ای تغییر کرده و واردات این کالا با ارز مبادله ای بلامانع است.

 

بنابر این گزارش اوایل اسفندماه 94 نیز در نامه‌ای اختصاص ارز مبادله‌ای به هر میزان به منظور واردات کالاهایی همچون فولادهای تندبر، فولاد فنری کم‌سیلیکون، فولاد فنری کرم وانادیوم و مفتول‌های ممزوج سرد کشیده، آنبل و فسفاته شده به صورت کلاف به قطر 5 تا 35 میلیمتر ممنوع اعلام شده بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

ارز     مبادله     تعرفه     ممنوع     دلار    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :