موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/6338 :کد

0

حمایت کافی دموکرات‌ها از توافق هسته‌ای با ایران در کنگره

  دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۳۲۳   
 تحلیل ایران -حمایت کافی دموکرات‌ها از توافق هسته‌ای با ایران در کنگره

طرفداران توافق هسته‌ای از این مساله اطمینان دارند که حمایت کافی دموکرات‌ها موجب خواهد شد این توافق از روند بازنگری کنگره نجات یابد، هر چند که مخالفت شدیدی از سوی جمهوریخواهان مطرح شده است.

طرفداران توافق هسته‌ای از این مساله اطمینان دارند که حمایت کافی دموکرات‌ها موجب خواهد شد این توافق از روند بازنگری کنگره نجات یابد، هر چند مخالفت شدیدی از سوی جمهوریخواهان مطرح شده و لابی‌های زیادی در مخالفت با این توافق آغاز شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، در حالی که هنوز هیچ یک از نمایندگان ارشد دموکرات در کنگره با توافق هسته‌ای ایران مخالفتی نکرده است، برخی از نمایندگان مهم و برجسته دموکرات از جمله نانسی پلوسی رهبر اقلیت، قاطعانه از توافق هسته‌ای حمایت کرده‌اند.
پلوسی تاکید کرده است: از این مساله مطمئن است که اگر جموریخواهان قطعنامه‌ای را برای رد توافقنامه هسته‌ای به تصویب برسانند، وتوی مورد انتظار باراک اوباما در خصوص این قطعنامه، پایدار خواهد ماند.
حداقل 44 دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا و 13 دموکرات در سنا، باید به جمهوریخواهان بپیوندند تا وتوی اوباما را رد کنند. پلوسی تصریح کرد: تعداد زیادی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان به من گفته‌اند که وتوی اوباما پایدار خواهد ماند.
در دو هفته گذشته، کاخ سفید نشست‌های خصوصی را با نمایندگان کنگره برگزار کرده است تا از نمایندگان آمریکایی را برای موافقت با توافق هسته‌ای، متقاعد کند.
گروه‌های لابی طرفدار رژیم صهیونیستی نیز مدعی هستند که این توافق موجودیت تل آویو را به خطر خواهد انداخت. مخالفان توافق هسته‌ای امیدوارند که دموکرات‌های بانفوذ، مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران اعلام کنند.
تاکنون تعداد معدودی از دموکرات‌ها از جمله گریس منگ و خوان وارگاس مخالفت خود را با توافق هسته‌ای اعلام کرده‌اند که این افراد نیز سناتورهای بانفوذی به شمار نمی‌روند.
ایران و قدرت‌های جهانی سه شنبه 23 تیرماه رسما دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک را اعلام کردند. کنگره آمریکا اکنون از زمان توافق 60 روز فرصت دارد تا نظر نهایی خود را در خصوص توافق هسته‌ای ایران و قدرت های جهانی اعلام کند.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :