موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/63397 :کد

0

یخچالی که با فناوری اینترنت اشیاء کار می‌کند

  ﺳﻪشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۱
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -یخچالی که با فناوری اینترنت اشیاء کار می‌کند

شرکت الکترونیکی سامسونگ در کره جنوبی از یخچال جدیدی رونمایی کرده است که از فناوری‌های اینترنت اشیاء (IoT) استفاده می‌کند.

شرکت الکترونیکی سامسونگ در کره جنوبی از یخچال جدیدی رونمایی کرده است که از فناوری‌های اینترنت اشیاء (IoT) استفاده می‌کند.

 

 به گزارش تحلیل ایران ، اینترنت اشیا (Internet of Things) یا به اختصار IOT به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون ما اشاره دارد که به شبکه اینترنت متصل می‌شوند و می‌توانند توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند.

این یخچال با حجم ۸۵۰ لیتر که Family Hub نام دارد و نخستین‌بار در ماه ژانویه در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی به نمایش گذاشته شد، به صفحه نمایش لمسی تمام اچ.دی ۲۱.۵ اینچی مجهز است.


کاربران با استفاده از سه دوربین تعبیه شده درون یخچال، می‌توانند خوراکی‌های موجود در آن را از طریق یک اپلیکیشن تلفن هوشمند بررسی کنند و متوجه کمبود اقلام مورد نیاز خود شوند.

صفحه نمایش لمسی این یخچال نیز می‌تواند تصاویر به اشتراک گذاشته شده از تلفن‌های هوشمند را به نمایش بگذارد و همچنین کاربران از طریق آن و به واسطه پیامک و صدای ضبط شده، می‌توانند با سایر اعضای خانواده ارتباط برقرار کنند.

از سوی دیگر به گزارش اسکای نیوز، محققان 'انستیتوی پیشرفته علم و فناوری کره' در کره جنوبی موفق شدند یخچالی بسازند که با استفاده از یک پرتو لیزر درون یخچال می‌تواند زمان فاسد شدن خوراکی‌ها را تشخیص دهد.

این سیستم می‌تواند پوشیده شدن سطح خوراکی از میکروارگانیسم‌هایی مانند سالمونلاو ای‌کولی را تشخیص دهد.

این‌کار با تجزیه و تحلیل نور پراکنده شده در زمان شلیک یک پرتو لیزر به مواد غذایی موجود در یخچال انجام می‌شود.

یک دوربین ۳۰ تصویر در ثانیه از منطقه تحت تابش لیزر می‌گیرد و اگر هر گونه جنبشی در 'لکه لیزر' تشخیص داده شود، به این معناست که باکتری روی غذا وجود دارد.

این سازوکار روی سینه مرغ در سوپرمارکت‌ها که در جریان آزمایش مشخص شده بود به باکتری‌های ای‌کولی و باسیلوس آلوده بودند، آزمایش شد و براساس آن، مناطق آلوده و میزان آلودگی گوشت مرغ تشخیص داده شد.

محققان امیدوارند که روزی بتوان از این سامانه لیزری برای هر دو یخچال‌های تجاری و خانگی استفاده کرد.

 منبع : میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :