موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشگاه

a/63460 :کد

0

وام تحصیلی به تمام دانشجویان متقاضی ۹۴ پرداخت می شود

  ﺳﻪشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -وام تحصیلی به تمام دانشجویان متقاضی ۹۴ پرداخت می شود

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال ۹۴ این صندوق صد درصد پاسخگوی دانشجویان خواستار وام تحصیلی بود و تمام دانشجویان متقاضی، موفق به دریافت این وام شدند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال 94 این صندوق صد درصد پاسخگوی دانشجویان خواستار وام تحصیلی بود و تمام دانشجویان متقاضی، موفق به دریافت این وام شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به عملکرد مثبت این صندوق در سال گذشته، گفت: یکی از تلاش‌های ما در سال گذشته در رابطه با افزایش سرمایه صندوق رفاه دانشجویان بود تا بتوانیم خدمات بهتری را به دانشجویان ارائه کنیم و در همین خصوص در سال 94 ما توانستیم 100 میلیارد تومان به سرمایه صندوق رفاه اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 93 رقم وام شهریه صفر شده بود، گفت: با توجه به سرمایه‌های صندوق رفاه وزارت علوم در سال 94 توانستیم هم تعهد سال 93 را اجرا و 70 میلیارد تومان بابت تعهد سال 93 پرداخت کنیم و هم 135 میلیارد تومان در سال 94 برای وام شهریه پرداخت کنیم.در مجموع در سال 94 ما در صندوق رفاه دانشجویان 205 میلیارد تومان وام شهریه پرداخت کردیم در حالی که از دولت 40 میلیارد تومان گرفته بودیم که البته قرار است 30 میلیارد تومان دیگر نیز بگیریم.

یزدان‌مهر یادآور شد: یکی از کارهای بسیار خوبی که در سال گذشته در صندوق رفاه دانشجویان صورت گرفت این بود که در بحث وام تحصیلی 100 درصد پاسخگوی دانشجویان بودیم. یعنی تمام دانشجویان متقاضی وام تحصیلی موفق به دریافت این وام شدند. به طور مثال ما به دانشگاهی 2 میلیارد تومان اختصاص داده بودیم و مسئولان این دانشگاه اعلام کردند که اگر 500 میلیون تومان دیگر بدهید ما می‌توانیم به تمام متقاضیان وام بدهیم و صندوق رفاه نیز این مبلغ را پرداخت کرد.

یزدان‌مهر خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور مانند دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان در نامه‌هایی اعلام کردند که در سال گذشته توانسته‌اند با اعتباری که از صندوق رفاه دانشجویان دریافت کرده‌اند به همه متقاضیان وام‌ها را به موقع پرداخت کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :