موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63595 :کد

0

بحران پناهندگان عاملی خطرناک برای اقتصاد جهانی است

  ﺳﻪشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -بحران پناهندگان عاملی خطرناک برای اقتصاد جهانی است

رئیس صندوق بین المللی پول بحران پناهندگان را فاکتوری خطرناک برای اقتصاد جهانی دانسته و از عرصه سیاسی خواست به منظور آمادگی برای این شرایط وارد عمل شوند.

 

رئیس صندوق بین المللی پول بحران پناهندگان را فاکتوری خطرناک برای اقتصاد جهانی دانسته و از عرصه سیاسی خواست به منظور آمادگی برای این شرایط وارد عمل شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "هندلز بلات" آلمان، "کریستین لاگارد"، رئیس صندوق بین المللی پول در یک سخنرانی در فرانکفورت آلمان نقش آلمان در بحران پناهندگان را تمجید کرده و اظهار داشت که من می خواهم نهایت احترام خود را به صدر اعظم آلمان و آلمانی ها ابراز کنم برای اینکه در این چالش سخت نقش رهبری را بر عهده گرفته اند.

 

به اعتقاد لاگارد بحران پناهندگان یکی از چندین عامل خطرناک برای اقتصاد جهانی است. رشد اقتصادی در اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور ضعیف بوده و اقتصاد جهانی در برابر خطرات بسیار آسیب پذیر است.

 

وی از عرصه سیاسی خواست برای آمادگی در برابر این شرایط وارد عمل شوند. در غیر این صورت این خطر حدود سال ها و در یک دوره رشد ضعیف اقتصادی باقی خواهد ماند. این شرایط می تواند به دلسردی بیشتر از طبقه سیاسی منجر شود.

 

صندوق بین المللی پول اخیرا پیش بینی های اقتصادی برای اقتصاد جهانی را کاهش داده است. یک پیش بینی جدید قرار است اواسط آوریل در نشست بهارصندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن اعلام شود.

 

رئیس صندوق بین المللی پول در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که خطرات سیاسی و فرامرزی از یک طرف اوضاع را تشدید می کند و به ابهام ها و ترس ها دامن می زند. تروریسم، تهدیدهای خاموش از طریق اپیدمی های جهانی و درگیری ها از جمله این خطرات هستند. برای اینکه اقتصاد را در برابر این خطرات بهتر آماده کنیم اصلاحات سه گانه از اصلاحات ساختاری، یک سیاست مالی مناسب برای رشد اقتصادی و محرک های پولی نیاز است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :