موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63690 :کد

0

پهپاد اسرائیلی بر فراز آسمان قره‌ باغ

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۵۱۵   
 تحلیل ایران -پهپاد اسرائیلی بر فراز آسمان قره‌ باغ

یک فروند هواپیمای بدون سرنشین رژیم‌صهیونیستی بر فراز آسمان قره‌باغ دیده شده است.

 

یک فروند هواپیمای بدون سرنشین رژیم‌صهیونیستی بر فراز آسمان قره‌باغ دیده شده است.
 

به گزارش تحلیل ایران،  ویدئویی در دست است که نشان می‌دهد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) انتحاری ساخت اسرائیلی بر فراز منطقه «ناگورنو» واقع در قره‌باغ دیده شده است. این منطقه مورد مناقشه آذربایجان و ارمنستان است. چنین پهپادی می‌تواند یکی از اولین تسلیحاتی از این دست باشد که در این نبرد استفاده می‌شود.روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» نوشت که این پهپاد با توجه به شکل بال و نوک آن شبیه تسلیحات اسرائیلی است که قدرت هدف قرار دادن و نابود کردن هدف را دارد.

بنابر سایت کارخانه اسرائیلی، این پهپاد می‌تواند از راه دور تحت کنترل قرار گیرد و به صورت خودکار اهدافی را که تحت رادار و یا امواج رادیویی هستند را هدف قرار دهد. این 2 روش حمله برای نابود کردند دشمنان در نبرد هوایی بسیار موثر است.

«آرتسران هوونانسیان» یکی از سخنگویان وزارت دفاع ارمنستان در این مورد به «ریانواستی» گفت که ظاهرا این پهپاد اتوبوسی پر از نیروهای داوطلب ارمنی را هدف قرار داده است و به این ترتیب ۷ نفر را کشت. وی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک هم نوشت که این پهپاد را نیروهای آذربایجانی هدایت کرده‌اند.

فارس نوشت: درگیری در منطقه مورد مناقشه قره باغ میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان از روز شنبه آغاز شد و به سرعت تبدیل به یک درگیری مرگبار شد.بنابر اطلاعاتی که در دست است 18 نفر از نیروهای نظامی ارمنستان و بیش از 20 نیروی آذربایجانی در این درگیری‌ها کشته شدند.

قره باغ کوهستانی که جمعیتی اکثرا ارمنی دارد، داخل مرزهای بین‌المللی آذربایجان واقع شده و در حال حاضر جمهوری خوانده ناگورنو قره باغ کنترل این منطقه را در دست دارد. وزارت دفاع جمهوری خودمختار ناگورنو قره باغ دیروز اعلام کرد که آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش بس توافق کردند و نیروهای نظامی این منطقه آن را اجرا خواهند کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :