موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63721 :کد

0

ادعای کلینتون درباره حضور ایران در مذاکرات هسته‌ای

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -ادعای کلینتون درباره حضور ایران در مذاکرات هسته‌ای

یک نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر مدعی شد که توانسته است با تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی، این کشور را پای میز مذاکرات هسته‌ای بکشاند.

یک نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر مدعی شد که توانسته است با تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی، این کشور را پای میز مذاکرات هسته‌ای بکشاند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویتر، هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تکرار ادعای بی‌اساس غرب و آمریکا مبنی بر این‌که تحریم و فشار ایران را پای میز مذاکره آورد، گفت: من ائتلاف بین‌المللی علیه ایران را شکل دادم و آن‌ها را به پای میز مذاکره کشاندم.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با اشاره به مواضع دونالد ترامپ رقیب جمهوری‌خواه خود در این انتخابات درباره ممانعت از ورود مسلمانان به خاک آمریکا به عنوان کشوری که بر اساس آزادی مذهب بنا شده است، گفت: من این اظهارات را اهانت آمیز و حتی خطرناک می دانم.

 

وی در ادامه ادعاهایش گفت: من می‌دانم که شکل دادن به یک ائتلاف بین‌المللی چقدر مشکل است من خودم ائتلاف ضد ایران را شکل دادم و توانستم آن‌ها را به پای میز مذاکره بیاورم، ما سپس توانستیم برنامه این کشور برای دست یافتن به بمب هسته‌ای را مهار کنیم. من می‌دانم که این کار چقدر سخت است.

 

به گزارش ایسنا، مقامات ایران همواره با رد هرگونه ادعا علیه ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای کشورمان، تاکید می‌کنند که تعامل با جهان تنها دلیل ایران برای انجام مذاکرات هسته‌ای بوده است و این‌که تحریم‌ها ایران را پای میز مذاکره کشانده، ادعایی است که غرب برای توجیه اقدامات خصمانه خود علیه ایران مطرح می‌کند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :