موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63755 :کد

0

شهرستان «دند شهاب‌الدین» در شمال افغانستان سقوط کرد

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -شهرستان «دند شهاب‌الدین» در شمال افغانستان سقوط کرد

مقامات محلی ولایت بغلان در شمال افغانستان اعلام کردند که طالبان دوباره شهرستان «دند شهاب‌الدین» را به تصرف خود در آوردند.مقامات محلی ولایت بغلان در شمال افغانستان اعلام کردند که طالبان دوباره شهرستان «دند شهاب‌الدین» را به تصرف خود در آوردند.


به گزارش تحلیل ایران، مقامات محلی ولایت «بغلان» افغانستان اعلام کردند: طالبان دوباره شهرستان «دند شهاب‌الدین» را به تصرف خود درآوردند.


آنها افزودند: از شب گذشته درگیری شدید میان طالبان و نیروهای امنیتی در این منطقه ادامه داشت، اما به دلیل نرسیدن نیروهای کمکی، نیروهای امنیتی از این منطقه عقب‌نشینی کرده‌اند.


یک عضو شورای ولایتی بغلان در این باره گفت: در این درگیری 4 پلیس کشته و چند تن دگیر زخمی شده‌اند.


شهرستان دندشهاب‌الدین به تازگی از تصرف طالبان خارج شده بود.


همچنین دیروز، مقامات محلی شهرستان «دندشهاب‌الدین» ولایت بغلان در شمال افغانستان اعلام کردند: در روزهای اخیر حملات طالبان بر مناطق مختلف این شهرستان افزایش یافته است.


آنها خاطرنشان کردند: براثر حملات گروهی طالبان مسلح به مناطق مختلف شهرستان دندغوری، سه پایگاه نیروهای پلیس افغانستان به تصرف آنها در آمده است.


مقامات محلی ولایت بغلان در این باره می‌گویند: در صورتی که حکومت مرکزی هرچه سریع‌تر اقدامی را برای مقابله با طالبان مسلح انجام ندهد، احتمال سقوط شهرستان دندشهاب‌الدین وجود دارد.


ولایت بغلان در شمال افغانستان از ولایات ناامن به شمار می‌رود که پس از سقوط قندز و گسترش ناامنی در مناطق شمالی، نفوذ طالبان به این ولایت به شدت افزایش یافت.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :