موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/63756 :کد

0

ابطال آراءنماینده اصفهان درشورای نگهبان هنوز دردست بررسی است

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ابطال آراءنماینده اصفهان درشورای نگهبان هنوز دردست بررسی است

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: موضوع ابطال آراء "مینو خالقی" همچنان میان شورای نگهبان و وزارت کشور در حال بررسی است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: موضوع ابطال آراء "مینو خالقی" همچنان میان شورای نگهبان و وزارت کشور در حال بررسی است.

به گزارش تحلیل ایران؛محمدحسین مقیمی در  گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان  با اشاره به ابطال انتخابات ردیف سوم در استان اصفهان از سوی شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان بر اساس تبصره سوم ماده 52، نظر نهایی خود را در مورد همه داوطلبان را اعلام کرده که بر این اساس "مینو خالقی" در انتخابات به عنوان نفر سوم از حوزه انتخابیه اصفهان رای آورد.

وی افزود: وقتی انتخابات در یک حوزه تایید می‌شود، یعنی کلیه مراحل انتخابات تایید شده است.
 
مقیمی تصریح کرد: وزارت کشور درخواست کرد تا شورای نگهبان علت این ابطال آرا را اعلام کند اما این موضوع تاکنون میان شورای نگهبان و وزارت کشور در حال بررسی است.

معاون سیاسی وزیر کشور بیان داشت: قانون انتخابات، قانونی مشخص است و شخصی نمی‌تواند در آن دخل و تصرف کند و مبنای تصمیم‌گیری و اظهارنظرهای وزارت کشور تبصره سوم ماده 52 قانون انتخابات است لذا اگر شورای نگهبان به قانون دیگری استناد کرده این موضوع را به ما اعلام کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افتخار وزارت کشور این است که در کمال بی‌طرفی عمل می‌کند و در مورد ابطال انتخابات ردیف سوم در اصفهان نظر حقوقی ما با نظر حقوقی شورای نگهبان متفاوت بوده و موضع وزارت کشور تنها بر اساس نص صریح قانون است.

گفتنی است در تبصره سوم ماده 53 قانون انتخابات آمده است؛ در صورتي كه نظر هيأت مركزي نظارت مبني بر رد صلاحيت داوطلباني باشد كه صلاحيت آنان مورد تأييد هيأت اجرائي مركز حوزه‌انتخابيه قرار گرفته است، داوطلبان مي‌توانند اعتراض خود را به شوراي نگهبان تسليم نمايند . شوراي نگهبان بيست روز پس از اظهارنظر هيأت مركزي‌نظارت نظر قطعي و نهايي خود را در خصوص تأييد يا رد صلاحيت داوطلبان به وزارت كشور اعلام خواهد نمود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :