موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63767 :کد

0

کری: برای همکاری بانک‌های آمریکایی و ایران تلاش می‌کنیم

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -کری: برای همکاری بانک‌های آمریکایی و ایران تلاش می‌کنیم

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور پس از توافق هسته‌ای به دنبال فراهم ساختن امکان تعامل بانکهای آمریکایی با ایران است.



وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور پس از توافق هسته‌ای به دنبال فراهم ساختن امکان تعامل بانکهای آمریکایی با ایران است.


به گزارش تحلیل ایران، جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفت این کشور تلاش خواهد کرد تا پس از توافق هسته‌ای بانک‌های آمریکایی بتوانند در زمینه‌هایی که شامل ممنوعیت نیستند با همتایان ایرانی خود تبادلات مالی داشته باشند.


وزیر خارجه آمریکا با اعلام اینکه ایران سزاوار استفاده از مزایای توافق هسته‌ای است تاکید کرد که تهران به تعهدات خود پس از توافق هسته‌ای به خوبی پایبند بوده است.


این صحبتهای کری پس از آن مطرح شد که سخنگوی وی پیش از این اعلام کرده بود دولت آمریکا قصد نداشته و ندارد اجازه دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا را فراهم سازد.


در وضعیت کنونی بانکهای آمریکایی و پیرو آنها دیگر بانکهای خارجی امکان مبادلات مالی به دلار را با ایران ندارند زیرا این پول باید از سیستم مالی آمریکا عبور کند.


رئیس‌جمهور امریکا هرچند روز جمعه اعلام کرد که قصد همکاری بانکهای خارجی با ایران از طریق نظام بانکی آمریکا را ندراد اما در عین حال به این مسئله اشاره کرد که امکان استفاده از موسسات مالی اروپایی وجود دارد.


منبع: تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :