موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63771 :کد

0

درخواست پوتین از رهبران آذربایجان و ارمنستان

  چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -درخواست پوتین از رهبران آذربایجان و ارمنستان

رئیس جمهور روسیه از رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست تا نسبت به متوقف شدن درگیری‌های مرگبار در منطقه قره باغ اطمینان دهند.

رئیس جمهور روسیه از رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست تا نسبت به متوقف شدن درگیری‌های مرگبار در منطقه قره باغ اطمینان دهند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ کرملین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از رهبران آذربایجان و ارمنستان خواسته است تا نسبت به پایان درگیری های خونین در قره باغ، تضمین دهند.

 

در این بیانیه آمده است: پوتین از هر دو طرف خواسته است تا نسبت به توقف خصومت های نظامی در منطقه قره باغ اطمینان دهند و به آتش بس احترام بگذارند.

 

رئیس جمهور روسیه به طور جداگانه با روسای جمهور آذربایجان و ارمنستان به صورت تلفنی گفتگو کرده اند. پوتین نگرانی جدی خود را نسبت به درگیری های 4 روز اخیر بین نیروهای نظامی آذربایجان و ارمنستان اعلام کرده است. در این درگیری ها تاکنون 64 نفر کشته شده اند.

 

این بزرگترین درگیری بین دو کشور از زمان برقراری آتش بس در سال 1994 میلادی بوده است.  پوتین همچنین بر لزوم از سرگیری روند مذاکرات با میانجیگری بین المللی تاکید کرده است.

 

آذربایجان و جدایی طلبان ارمنستان روز سه شنبه به طور جداگانه اعلام کرده اند که به درگیری های 4 روز گذشته پایان داده اند. قدرت های جهانی برای حل و فصل مناقشه قره باغ تلاش های جدیدی را آغاز کرده اند.

 

خبرگزاری ریانوستی نیز به نقل از وزارت خارجه ارمنستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه قصد دارد 8 آوریل یعنی جمعه با همتای ارمنی خود در مسکو دیدار و گفتگو کند.

 

روابط ارمنستان و آذربایجان بار دیگر در موضوع قره‌باغ دچار تنش شد و طرفین یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :