موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ایران

a/639 :کد

0

حذف یارانه پردرآمدها کلید خورد

  ﺳﻪشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -حذف یارانه پردرآمدها کلید خورد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از حذف یارانه نقدی دهک های پردرآمد خبر داد و گفت: این کار از ایرانیان خارج از کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از حذف یارانه نقدی دهک های پردرآمد خبر داد و گفت: این کار از ایرانیان خارج از کشور آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هم بررسی ها را برای حذف یارانه نقدی دهک پردرآمد داخلی آغاز کرده است.
نوبخت با تاکید بر اینکه منابع حاصل از این بخش صرف حمایت از بخش های تولید و توسعه سلامت می شود ، افزود : سال 1393 4800 میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها  به بخش سلامت  اختصاص یافته است و در سال آینده (1394) علاوه بر آن ، 1300 میلیارد تومان به عنوان مابه التفاوت تسهیلات مسکن حمایتی و 1000 میلیارد تومان هم برای حمایت از توسعه اشتغال در لایحه بودجه پیش بینی شده است.
به گفته نوبخت، نظر دولت این است که تعدادی از خانوارهای کشور حتما به یارانه نقدی نیاز دارند و قطعا عده ای نیز به این پول نیاز ندارند ، اما هنوز اطلاعات ما درباره افراد ثروتمند که نیازمند دریافت یارانه نقدی نیستند ، کامل نشده است.
نوبخت همچنین افزود : با حذف یارانه ثروتمندان موافق هستیم اما روش این کار باید عادلانه باشد.

علی‌ طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشتر اعلام کرده بود که دولت نزدیک ۱۰ میلیون نفر از افراد پردرآمد جامعه را شناسایی کرده است .

ا.ا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :