موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/63969 :کد

0

پیشروی تدریجی ارتش سوریه در شمال لاذقیه

  پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۹
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -پیشروی تدریجی ارتش سوریه در شمال لاذقیه

پیشروی ارتش سوریه در شمال لاذقیه با کندی پیش می‌رود. ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند ارتفاع رشا در نزدیکی شهرک مهم «کنسبا» را دوباره آزاد کنند.پیشروی ارتش سوریه در شمال لاذقیه با کندی پیش می‌رود. ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند ارتفاع رشا در نزدیکی شهرک مهم «کنسبا» را دوباره آزاد کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پس از حملات گروه‌های تروریستی به مواضع نیروهای سوری در شمال استان لاذقیة و اشغال مناطقی کوچک در حومه شهرک راهبردی کنسبا، ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت با انجام عملیات جدید موفق شدند ارتفاع «رشا» در حومه شمال شرقی استان را از تروریست‌ها پس بگیرند و شب گذشته مواضع خود را در منطقه تثبیت کنند.


همزمان با عملیات نیروهای سوری و عراقی در منطقه، یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در مسیر مناطق «بداما و الحنبوشیة» مورد هدف قرار دادند.


شدت حملات موشکی و توپخانه‌ای نیروهای سوری به حدی بود که تحرکات تروریستی در این مسیر به طور کامل فلج شده است.


همچنین یگان موشکی و خمپاره‌ای در پاسخ به حملات مکرر تروریست‌ها مواضع آنان را در مناطق جبل الاکراد و جبل الترکمان بشدت مورد هدف قرار داد.


در آینده نزدیک عملیات پاکسازی مناطق باقی مانده آلوده به تروریست‌ها در استان آغاز می‌شود.


ارتش سوریه تاکنون حدود  90 درصد استان لاذقیه را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کرده اما پاکسازی مناطق باقی‌مانده به دو دلیل کوهستانی بودن و دوم حمایت ترکیه از افراد مسلح با کندی پیش می‌رود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :