موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/63971 :کد

0

افزایش ۳۲ درصدی برداشت آب از سدهای استان تهران

  پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -افزایش ۳۲ درصدی برداشت آب از سدهای استان تهران

حجم برداشت آب از ۵ سد تأمین کننده آب تهران از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته سوم فروردین سال جاری، ۳۲ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.حجم برداشت آب از ۵ سد تأمین کننده آب تهران از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته سوم فروردین سال جاری، 32 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

 

به‌گزارش تحلیل ایران و بر اساس اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه سال گذشته تا پایان هفته سوم فروردین سال جاری، حجم آب موجود در مخازن سدهای تهران به 642 میلیون مترمکعب رسیده که این میزان در زمان مشابه سال آبی گذشته 448 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.


بر پایه این گزارش، حجم برداشت آب از 5 سد تأمین کننده آب تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 571 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است.


حجم ذخیره شده در سدهای تأمین کننده آب شرب تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به 642 میلیون مترمکعب است که با افزایش 43 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.


در مخازن چهار سد کرج، لار، لتیان و طالقان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 153، 38 ،64 و 259 میلیون مترمکعب گزارش شده که به ترتیب 100، 54، 30 و 48 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته افزایش یافته است.


ذخیره آب مخزن سد ماملو نیز که در سال گذشته 122 میلیون مترمکعب بوده است، در سال جاری با 5 درصد افزایش به 128 میلیون مترمکعب رسیده است.


همچنین حجم آب ورودی به مخازن سدهای تأمین کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 606 میلیون مترمکعب گزارش شده که نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است.


میزان آب ورودی به مخزن 5 سد زیرپوشش آب منطقه‌ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته 440 میلیون مترمکعب بوده است.


بیشترین حجم ورودی آب در سدهای کرج با 151 و لتیان و ماملو با 187 میلیون مترمکعب گزارش شده و کمترین حجم ورودی نیز در سد لار با 123 میلیون مترمکعب گزارش شده است.


منبع: فارس

                               

سد کرج     آب شرب     مخازن     تهران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :