موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/63976 :کد

0

اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای شفابخش برای محرومیت زدایی در کشور است

  پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۲
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای شفابخش برای محرومیت زدایی در کشور است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: راهکار اساسی رفع محرومیت در کشور، نسخه شفا بخشی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در قالب اقتصاد مقاومتی ارائه دادند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: راهکار اساسی رفع محرومیت در کشور، نسخه شفا بخشی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در قالب اقتصاد مقاومتی ارائه دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در دیدار اعضای هیئت‌امنا، رئیس و مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشور بسیار زیاد است، اظهار داشت: اگر فرمان رهبر معظم انقلاب در زمینه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در میدان عمل اجرایی شود، بدون تردید شاهد رفع محرومیت در کشور خواهیم بود.

 

وی افزود: دولت نیز به هر میزان که به این نسخه ارزشمند توجه داشته باشد، می‌تواند در راستای رفع محرومیت عمل کند و به موفقیت دست یابد.

رئیسی، رفع فقر و محرومیت را وابسته به سازوکارهای اقتصادی همچون نظام برنامه‌ریزی مالی، صادرات، واردات، مالیات و مدیریت فعالیت‌های اقتصادی در کشور دانست و اظهار کرد: تصمیم‌سازی‌ و تصمیم‌گیری‌ها در زمینه امور اقتصادی کشور باید به‌گونه‌ای باشد که به کاهش فقر و مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه منجر شود.

کمیته امداد و تسکین آلام محرومان

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه کاهش آلام و مشکلات خانواده‌های مستمند بسیار تسکین‌دهنده است، گفت: وجود مرکزی که تحت نام امام خمینی(ره) و بااراده مقام معظم رهبری نسبت به کاهش محرومیت در کشور تلاش می‌کند، بسیار ارزشمند و برای عموم مردم قابل‌توجه است.

 

وی با اشاره به اینکه رفع محرومیت در کشور، مأموریت اصلی کمیته امداد به‌حساب می‌آید، گفت: مقام معظم رهبری در سه بخش از منشور هفت‌گانه‌ای که در قالب حکم انتصاب تولیت، برای آستان قدس رضوی تعیین کردند نیز بر این مسئله تأکید داشتند و بر این اساس ما هم خود را نسبت به رفع محرومیت و استضعاف در کشور موظف می‌دانیم.

 

رئیسی افزود: پیش‌ از این هم اقداماتی با نگاه درون‌سازمانی در راستای رفع محرومیت در آستان قدس رضوی انجام‌شده، اما ما امروز در این زمینه مأموریت داریم و باید متفاوت با گذشته و با اولویت مجاوران بارگاه منور امام رضا(ع)، مردم خراسان بزرگ، هم‌میهنانمان در سراسر کشور و سایر ارادتمندان ساحت قدسی حضرت رضا(ع)، نسبت به این موضوع تلاش کنیم.

ضرورت تعامل کمیته امداد و آستان قدس


تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت روشمندی اقدامات در حوزه رفع محرومیت و استضعاف، گفت: در این زمینه کمیته امداد امام خمینی(ره) تجربیات ارزشمندی دارد و روش‌های متنوعی را به کار گرفته که برای آستان قدس رضوی نیز می‌تواند بسیار کارساز و قابل‌ استفاده باشد.

وی وجود شبکه اعلام نیاز، بررسی، شناسایی و امداد مستضعفان در کمیته امداد را ظرفیتی ارزشمند دانست و عنوان کرد: در ایام نوروز امسال نیز ما با بهره‌گیری از همکاری کمیته امداد و اطلاعات موجود در همین شبکه، توانستیم بسته‌های کالایی را به نام مبارک امام رضا(ع) میان نیازمندان استان‌های خراسان توزیع کنیم.

 

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه در ادامه بررسی فرصت‌های موجود برای همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و آستان قدس رضوی را خواستار شد و گفت: مأموریت ما در زمینه امداد مستضعفان تکمیل‌کننده وظایف نهادهایی هم چون کمیته امداد و بهزیستی است و از این‌رو باید با کار کارشناسی فرصت‌های موجود برای برقرار تعامل دوسویه را احصا کنیم.

رئیسی با بیان اینکه آستان قدس رضوی ظرفیت‌های ویژه‌ای برای پیگیری امور این حوزه دارد، افزود: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که ضمن اجتناب از کارهای تکراری، ناهماهنگ و ناموزون، گام‌های اساسی‌تر و ارزشمندتری برداشته شود.

فرصتی برای زیارت اولی‌ها


تولیت آستان قدس رضوی، از فراهم آوردن شرایط تشرف فقرا و افرادی که امکان زیارت امام رضا(ع) را نداشته‌اند، به‌عنوان یکی از فرصت‌های موجود برای همکاری یاد و عنوان کرد: این امر علاوه بر نقشی که در رفع استضعاف ایفا می‌کند، می‌تواند ازنظر روحی و تقویت بنیه معنوی نیز تأثیر ویژه‌ای داشته باشد و به‌طورقطع برای خانواده‌های محروم نیز بسیار ارزشمند خواهد بود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :