موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/64044 :کد

0

استقبال شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ایران

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -استقبال شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ایران

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: هزینه احداث نزدیک به ۱۰ هزار مگاوات از نیروگاه‌های مذکور توسط منابع خارجی و به‌صورت سرمایه‌گذاری مستقیم تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از برنامه‌ریزی برای احداث 22 هزار مگاوات نیروگاه جدید در کشور خبر داد و گفت: هزینه احداث نزدیک به 10 هزار مگاوات از نیروگاه‌های مذکور توسط منابع خارجی و به‌صورت سرمایه‌گذاری مستقیم تامین خواهد شد.

 

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان ،محسن طرزطلب با بیان این مطلب اظهار داشت: در بخش احداث نیروگاه‌ها از سال گذشته برنامه‌ریزی مفصلی صورت گرفته که تلاش می‌کنیم آنها را در سال جاری اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تمهیداتی فراهم شده تا قرارداد احداث نزدیک به 22 هزار مگاوات نیروگاه جدید در کشور امضا شود و عملیات اجرایی بخشی از این نیروگاه‌ها در سال جاری آغاز شود.

طرزطلب با بیان این مطلب که بخش اعظم هزینه احداث این 22 هزار مگاوات از طریق منابع مالی خارجی و بخشی نیز از طریق منابع مالی داخلی و سرمایه‌گذاری دولت تامین خواهد شد، اظهار داشت: هزینه احداث نزدیک به 10 هزار مگاوات از نیروگاه‌های مذکور توسط منابع خارجی و به‌صورت سرمایه‌گذاری مستقیم تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های زیادی از کشورهای مختلف اظهار علاقمندی به سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی در پروژه‌های ایرانی داشتند، افزود: از این بین، شرکت‌هایی از اروپا، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه برای این پروژه‌ها انتخاب شدند.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی یادآور شد عمده این نیروگاه‌ها حرارتی، بخشی از آن سیکل ترکیبی و تعداد اندکی نیز نیروگاه بخاری خواهند بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :