کانال رسمی اینستاگرام تحلیل ایران    کانال رسمی تلگرام تحلیل ایران   
تبلیغات در تحلیل ایران
بیمه شهر - پیشرو در خدمات رسانی بیمه ای به شهروندان
گروه صنعتی ایران ترانسفو
محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت
دریا روزنامه منطقه جنوب کشور

   کد مطلب : 641/a


 

هر ساعت، ۳ قربانی در اثر تروما در ایران

 
    •••••  ﺳﻪشنبه 28 بهمن 1393 — 13:55
تعداد بازدید : ۳۰۴   

 

مدیر داخلی بیمارستان فوق تخصی خاتم الانبیاء از مرگ سه نفر در روز بر اثر تروما یا وارد آمدن ضربات ناشی از حوادث و تصادفات در کشور خبر داد .
به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، پیرحسین کولیوند مدیر داخلی بیمارستان و فوق تخصی خاتم الانبیاء در نشست خبری چهارمین گردهمایی بین المللی ایمنی راه و دومین گردهمایی بین المللی تروما در جمع خبرنگاران گفت: امروزه خطرات ناشی از تصادفات و تروما نسل جوان را تهدید می کند بطوری که میانگین سنی آنها 18 تا 49 سال است و در واقع 57 تا 60 درصد افرادی که دچار تروما می شود را جوانان تشکیل می دهند.
کولیوند با بیان اینکه سرمایه و نیروی جوانی خوبی را با حوادث از دست می دهیم، افزود : از نظر مادی نیز سالانه بیش از 170 میلیارد تومان هزینه غرامت وخسارت های ناشی از حوادث و تروما است.
مدیر داخلی بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی خاتم الانبیاء گفت: از آنجا که حدود 50 درصد ازفوتی های ما از حوادث جاده ای از زمان وقوع تصادف تا رسیدن به بیمارستان رخ می دهد گفت: باید یکی از مسایل مهم ما درکاهش خسارات ناشی از ضربات کوتاه شدن زمان امداد رسانی به مجروحان باشد.
وی افزود: اکثر حوادث رانندگی در کشور ما در فاصله 20 تا 30 کلیومتری شهرهای بزرگ رخ می دهد در این زمینه فرهنگ سازی آموزش وکمک دستگاه های اجرایی مختلف می تواند تاثیر گذار باشد بطوری که آمار کشته شدگان سال جاری 3/6 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
کولیوند همچنین گفت: با وجود تصویب قانون تروما در سال 63 در مجلس شورای اسلامی اما این قانون در به اجرا درنیامده است به طوری که اکنون کشور ایران تیم تخصصی تروما ندارد.

ا.ا


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   تصادف   حادثه   رانندگی   کشته شدن   ایران  
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)        :ایمیل   

     نظر :    
 
 
 


    

  .....