موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست دریاچه ارومیه

a/64125 :کد

0

دریاچه ارومیه دوباره جان گرفت

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -دریاچه ارومیه دوباره جان گرفت

معاون وزیر نیرو با اشاره به تاثیر بارش‌های بهاری بر بهبود وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: عملیات آبرسانی به ۲.۱ میلیون روستایی در سال‌جاری انجام می‌شود.

 


معاون وزیر نیرو با اشاره به تاثیر بارش‌های بهاری بر بهبود وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: عملیات آبرسانی به ۲.۱ میلیون روستایی در سال‌جاری انجام می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، رحیم میدانی گفت: اواخر سال ۹۴ اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی (۵۰۰ میلیون دلار) آبرسانی روستایی در حساب وزارت نیرو واریز شد و با اطمینان این اعتبار در اختیار شرکت‌های آبفای روستایی قرار خواهد گرفت.

مهر نوشت: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر افزایش اعتبارات بخش آب روستایی در سال جاری، گفت: تلاش می کنیم امسال هم اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری و همچنین ۴۰۰ میلیارد تومانی برای آب روستایی در نظر گرفته شود.تا پایان سال دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی در قالب مجتمع‌های آبرسانی روستایی و طرح های تک روستایی از منافع و خدمات این منابع مالی بهره مند خواهند شد. پارسال دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تأمین لوله های فولادی در طرح های آبرسانی نهایی شد تا در طرح های آبرسانی روستایی استفاده شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اینکه از ابتدای فروردین بارش های خوبی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه داشتیم، گفت: حدود ۳۰ سال بود که دبی هزار مترمکعب بر ثانیه در زرینه رود ندیده بودیم و گرچه این میزان آب در مدت کوتاهی جاری بود اما تأثیر خوبی در دریاچه ارومیه گذاشت که قطعا ۱۰ سانتیمتر سطح آب دریاچه افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به طرح تعادل بخشی آب های زیرزمینی اشاره کرد و افزود: امسال نیز برنامه ریزی شده این طرح را گسترده تر و سریعتر پیش ببریم، چون جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی به عنوان یک طرح ویژه مد نظر است.  همچنین در لایحه بودجه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح پیش بینی شده که ممکن است افزایش پیدا کند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :