موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64153 :کد

0

رئیس‌جمهور آرژانتین قربانی جدید"اسناد پاناما"

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -رئیس‌جمهور آرژانتین قربانی جدید"اسناد پاناما"

رئیس‌جمهور آرژانتین سیاستمدار دیگری است که نام وی در اسناد پاناما دیده می‌شود.رئیس‌جمهور آرژانتین سیاستمدار دیگری است که نام وی در اسناد پاناما دیده می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین پس از مطرح شدن نامش در  اسناد پاناما به جرم فرار مالیاتی اعلام کرد که مرتکب هیچ خلافی نشده و بی‌گناهی خود را اثبات خواهد کرد.


این اظهارات درحالی مطرح شده که در اسناد فاش شده شرکت حقوقی موساک فونسکا نام ماکری به عنوان مدیر عامل یک شرکت ثبت شده در باهاما دیده می‌شود.


رئیس جمهور آرژانتین در برنامه‌ای زنده با رد هرگونه دخالت در این موضوع تاکید کرد که با تشکیل یک کمیته تحقیق بی‌گناهی خود را اثبات خواهد کرد.


درپی آغاز تحقیقات درباره بررسی نقش احتمالی وی طبق مسائل مطرح شده در اسناد پاناما رئیس‌جمهوری آرژانتین گفت: می‌دانم برخی از شما از اتهامات مطرح شده نسبت به من در ارتباط با اسناد پاناما نگرانید. می‌خواهم به شما بگویم که من خونسردم و هرآنچه می‌دانستم به مقامات گفته‌ام و چیزی نیست که بخواهم پنهان کنم.


یک روزنامه آرژانتینی برای اولین بار متوجه شد که نام ماکری به عنوان مدیر عامل یک شرکت در باهاما در سالهای بین 1998 تا 2009 ثبت شده است. موضوعی که برای رئیس‌جمهوری آرژانتین می‌تواند دردسرساز باشد این است که وی هنگام ادای سوگند به عنوان شهردار بوینوس آیرس در سال 2007 و همچنین رئیس‌جمهوری در سال 2015 اشاره‌ای به این موضوع نداشته است.


گزارش‌های مربوط به درز یازده میلیون سند از شرکت حقوقی پانامایی موساک فونسکا (Mossack Fonseca) روز چهارم آوریل منتشر شد. این اسناد که به "اسناد پاناما" مشهور شده است، نشان می‌دهد چگونه این شرکت به مشتریان خود کمک می‌کرده که پولشویی کنند٬ تحریم‌ها را دور بزنند و مالیات نپردازند.


ردپای 12 رهبر فعلی و پیشین کشورهای مختلف و 60 نفر از نزدیکان آنان در این اسناد دیده می‌شود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :