موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64160 :کد

0

رشوه ۳میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به ترکیه درقضیه پناهجویان

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -رشوه ۳میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به ترکیه درقضیه پناهجویان

نویسنده معروف انگلیسی توافق بین اتحادیه اروپا و ترکیه در موضوع بازگرداندن پناهجویان را شرم آور و کمک ۳ میلیارد یورویی این اتحادیه به ترکیه را رشوه دانست.نویسنده معروف انگلیسی توافق بین اتحادیه اروپا و ترکیه در موضوع بازگرداندن پناهجویان را شرم آور و کمک 3 میلیارد یورویی این اتحادیه به ترکیه را رشوه دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران، پس از اینکه اتحادیه اروپا و ترکیه در مورد بحران پناهجویان و لزوم کنترل آن‌ها به توافق رسیدند، انتقادا‌ها از این توافق افزایش یافته است.


بند اصلی این توافق به این اشاره دارد که اتحادیه اروپا مبلغ 3 میلیارد یورو به ترکیه کمک مالی می‌کند تا هم مانع از ورود پناهجویان و مهاجران غیر قانونی به اروپا شود و هم پناهجویان و مهاجران را از اروپا تحویل گرفته و به کشورهای خود استرداد کند. همچنین از این پس مردم ترکیه برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به ویزا نخواهند داشت.


پس از انتقادهای عفو بین‌الملل به این توافق و اعلام اینکه این توافق غیر انسانی است، حال «رابرت فیسک» پرداخت مبلغ 3 میلیارد یورو را رشوه توصیف کرده و این توافق را شرم‌آور و ننگین دانسته است.


این نویسنده معروف انگلیسی در نشریه «آی» توافق صورت گرفته را عامل به خطر افتادن جان پناهجویان می‌داند.


وی در بخش دیگری می‌نویسد: گارد ساحلی اتحادیه اروپا باید رفتار شایسته‌ای داشته باشند، اما چرا به هنگام نزدیک شدن به پناهجویان ماسک به دهان خود می‌بندند؟ آیا معتقدند که پناهجویان وبا دارند؟


رابرت فیسک، با انتقاد از مسئولبان اتحادیه اروپا ادامه می دهد: وزراء کشور اتحادیه اروپا سعی در بستن مرزها دارند، اما هنگامی که هزاران نفر در دریای مدیترانه به هنگام جستجو برای یک منطقه امن در دریا غرق شدند؛ هیچ یک از آن‌ها استعفا نداد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :