موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/64168 :کد

0

سفر نخست‌وزیر ایتالیا در صدر هیأت اقتصادی ١٢٠ نفره به ایران

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۳۳۴   
 تحلیل ایران -سفر نخست‌وزیر ایتالیا در صدر هیأت اقتصادی ١٢٠ نفره به ایران

نخست وزیر ایتالیا را در سفر دو روزه به ایران هیأت ۱۲۰ نفره از صاحبان صنایع، مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها را همراهی می‌کند و ضمن رایزنی با مقامات عالیرتبه کشورمان از اصفهان هم دیدن خواهد کرد.سفیر ایران در رم اعلام کرد: نخست وزیر ایتالیا را در سفر دو روزه به ایران هیأت ۱۲۰ نفره از صاحبان صنایع، مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها را همراهی می‌کند و ضمن رایزنی با مقامات عالیرتبه کشورمان از اصفهان هم دیدن خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، جهانبخش مظفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم در آستانه سفر ماتئو رنتزی نخست‌وزیر ایتالیا به تهران به تشریح برنامه‌های این سفر دو روزه پرداخت.


وی با اشاره به سفر دو روزه نخست‌وزیر ایتالیا طی روزهای 24 و 25 فروردین ماه عنوان کرد: نخست‌وزیر ایتالیا را که در این سفر یک هیأت 120 نفره از صاحبان صنایع، مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها و از جمله رئیس شرکت بیمه ساچه و ... همراهی می‌کند 24 فروردین در تهران با مقامات عالی‌رتبه کشورمان از جمله حسن روحانی رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی‌ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و برخی مقامات دیگر دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.


سفیر ایران همچنین گفت که هیأت رسمی همراه نخست‌وزیر ایتالیا شامل وزرای علوم و صنایع نیز در این سفر با همتایان خود دیدار و راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه را بررسی می‌کنند.


وی افزود: نخست‌وزیر ایتالیا 25 فروردین ماه نیز به اصفهان سفر و از این شهر بازدید خواهد کرد.


مظفری از برگزاری یک همایش اقتصادی با حضور اعضای هیأت اقتصادی همراه نخست‌وزیر ایتالیا با همتایان ایرانی و رایزنی‌های دوجانبه بین هیأت‌های اقتصادی دو کشور خبر داد و افزود: در سفر نخست‌وزیر ایتالیا بر دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به رم و سرعت بخشی به روند اجرایی ٢٨ یادداشت تفاهم امضا شده تأکید خواهد شد.


وی با بیان اینکه در فاصله زمانی سفر حسن روحانی به رم تا سفر نخست‌وزیر ایتالیا به تهران کارهای زیادی در راستای اجرایی کردن این یادداشت تفاهم‌ها صورت گرفته، اظهار داشت: نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است.


مظفری همچنین گفت که در سفر نخست‌وزیر ایتالیا یادداشت تفاهم‌هایی در زمینه‌های علمی و فناوری، توریسم، محیط زیست، راه‌آهن و ... در دستور کار دو کشور قرار دارد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :