موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64191 :کد

0

توافق هسته‌ای و ایجاد پل ارتباطی بین مصر و عربستان

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۴
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -توافق هسته‌ای و ایجاد پل ارتباطی بین مصر و عربستان

پادشاه عربستان و رئیس جمهور مصر در نشست خبری مشترک، بخشی از توافق‌های صورت گرفته بین دو کشور در جریان سفر ملک سلمان به مصر را اعلام کردند.

 

پادشاه عربستان و رئیس جمهور مصر در نشست خبری مشترک، بخشی از توافق‌های صورت گرفته بین دو کشور در جریان سفر ملک سلمان به مصر را اعلام کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از منابع مصری، ملک سلمان پادشاه عربستان و عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در کنفرانس خبری مشترک در قاهره شرکت کردند.

 

السیسی در این کنفرانس خبری گفت که دیدار ملک سلمان از مصر با هدف تحکیم روابط بین ریاض و قاهره صورت می‌گیرد. السیسی همچنین گفت که امت اسلامی وعربی از یک مرحله حساس در حال عبور است و روابط مصر و عربستان می‌تواند به مقابله با چالش ها کمک کند.

 

همچنین ملک سلمان با اشاره با توافقات صورت گرفته بین دو طرف، گفت: برای ایجاد یک پل زمینی بین مصر و عربستان به توافق رسیدیم و همچین توافق‌نامه‌ای برای ایجاد مناطق مسکونی در سینا بین دو کشور به امضا رسیده است.

 

ملک سلمان گفت که این پل تبادل تجاری بین مصر و عربستان را افزایش خواهد داد.

 

همچنین دو طرف توافق کردند که یک نیروگاه برق در غرب قاهره تاسیس شود و همچنین توافقاتی برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای بین دو کشور انجام گرفت.

 

بر اساس این گزارش مصر و عربستان همچنین توافق کردند که همکاری‌های خود را در زمینه حمل و نقل دریایی و بنادر افزایش دهند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :