موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64216 :کد

0

یکی دیگر از مظنونین اصلی حملات پاریس بازداشت شد

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -یکی دیگر از مظنونین اصلی حملات پاریس بازداشت شد

«محمد ابرینی» که از ۵ ماه قبل به اتهام نقش‌آفرینی در حملات تروریستی مرگبار پاریس تحت تعقیب پلیس اروپا قرار داشت، در بلژیک بازداشت شده است.

 

«محمد ابرینی» که از 5 ماه قبل به اتهام نقش‌آفرینی در حملات تروریستی مرگبار پاریس تحت تعقیب پلیس اروپا قرار داشت، در بلژیک بازداشت شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه‌های بلژیکی روز جمعه از بازداشت یک نفر در ارتباط با حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس خبر داده‌اند.

 

بنا بر گزارش شبکه «وی‌آر‌تی» بلژیک، فرد بازداشتی «محمد ابرینی» 31 ساله است که از چند ماه قبل تحت تعقیب قرار دارد.

 

در جریان حملات تروریستی پاریس که 5 ماه قبل رخ داد، بیش از 100 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. «صلاح عبدالسلام» مظنون اصلی این حملات ماه گذشته در بروکسل بازداشت شد. ابرینی از زمان حملات پاریس و پس از آنکه در تصاویر دوربین‌های مداربسته در خودرویی همراه با عبدالسلام دیده شد، تحت تعقیب قرار داشت.

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، دادستان عمومی بلژیک امروز همچنین اعلام کرد که چندین نفر هم در ارتباط با حملات تروریستی اخیر در بروکسل بازداشت شده‌اند.

 

ماه گذشته میلادی هسته تروریستی که گفته می‌شود با عبدالسلام و ابرینی در ارتباط بوده، در حمله به فرودگاه بروکسل و یک ایستگاه مترو در این شهر، بیش از 30 نفر را کشت و ده‌ها نفر را زخمی کرد.

 

مهاجمین در دو حمله پاریس و بروکسل با گروه تروریستی داعش بیعت کرده و از اعضای اروپایی این گروه تروریستی به شمار می‌آمدند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :