موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64221 :کد

0

دیدار نیچروان بارزانی با جان كری در سفارت آمریكا در بغداد

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -دیدار نیچروان بارزانی با جان كری در سفارت آمریكا در بغداد

نخست وزیر دولت اقلیم كردستان عراق در راس هیاتی از مقامات منطقه اقلیم، بعد از ظهر امروز جمعه با وزیر خارجه آمریكا در محل سفارت آمریكا در بغداد دیدار و گفت وگو كرد.

 

نخست وزیر دولت اقلیم كردستان عراق در راس هیاتی از مقامات منطقه اقلیم، بعد از ظهر امروز جمعه با وزیر خارجه آمریكا در محل سفارت آمریكا در بغداد دیدار و گفت وگو كرد.

به گزارش تحلیل ایران، 'نیچروان بارزانی' و هیات همراه وی كه پیش از ظهر امروز وارد بغداد شدند، با 'جان كری' در بغداد دیدار كردند.


هیات كردی به منظور گفت وگو با نخست وزیر و دیگر مقامات و گروه های سیاسی عراقی پیرامون تغییرات جدید كابینه وارد بغداد شدند.


این هیات متشكل از نیچروان بارزانی، 'قباد طالبانی' معاون وی و 'فلاح مصطفی' سخنگوی دولت اقلیم و 'فواد حسین' رییس دیوان ریاست اقلیم كردستان عراق است.


در این دیدار از طرف آمریكایی، فرستاده ویژه رییس جمهور امریكا در ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم، سفیر آمریكا دربغداد و سركنسول آمریكا در اربیل نیز حضور داشتند.


هنوز از جزییات این جلسه گزارشی رسمی منتشر نشده است.


براساس اعلام سخنگوی دولت اقلیم كردستان عراق ، هیات كردی بعد از این جلسه، با 'حیدر العبادی' نخست وزیر عراق دیدار و گفت وگو می كند.


وزیر خارجه امریكا پیش از دیدار با هیات كردی، با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفت وگو كرده بود.


'جان كری' در نشستی خبری بعد از این دیدارها گفت كه امریكا در امور داخلی عراق و مسئله مربوط به تغییرات كابینه دخالت نمی كند، اما همه طرف های سیاسی عراقی را به حفظ وحدت و اتحاد فرا می خواند.


وزیر خارجه امریكا امروز از 'منامه' پایتخت بحرین وارد بغداد پایتخت عراق شد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :