موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/64232 :کد

0

هلال احمر از دستاوردهای صلح جویانه حمایت می کند

  جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -هلال احمر از دستاوردهای صلح جویانه حمایت می کند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی هلال احمر ایجاد صلح و توسعه بشردوستی است، گفت: هلال احمر از هر علم و دستاوردی که در راستای صلح و نجات جان انسانها باشد، حمایت می کند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی هلال احمر ایجاد صلح و توسعه بشردوستی است، گفت: هلال احمر از هر علم و دستاوردی که در راستای صلح و نجات جان انسانها باشد، حمایت می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر سید امیر محسن ضیائی در حاشیه بازدید از یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2016 با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یک سازمان مردم نهاد است که یکی از اهداف اصلی آن ایجاد صلح و توسعه بشردوستی است، تاکید کرد: با توجه به اینکه امروزه علم و فناوری برای کمک به انسان ها در زمینه امداد و نجات کاربرد دارد این نمایشگاه فرصتی مناسب است تا از دستاوردهای آن در راستای اهداف والای صلح و بشردوستی استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه بخش عمده کار در این نمایشگاه بر عهده دانش آموزان و دانشجویان است و این نشان می دهد نیروی انسانی خلاق بسیار تاثیر گذار است، افزود: باید نیازمندی های خود را به دانشگاه اعلام کنیم تا بتوانیم از این دستاوردها به خوبی بهره مند شویم.

 

ضیائی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که پاسخگویی به حوادث طبیعی یکی از وظایف آن است، تاکید کرد: این جمعیت از هر علم و دستاوردی که در راستای صلح و نجات جان انسان ها باشد، حمایت می کند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: سطح بالایی از توانمندی را در این نمایشگاه شاهد بودیم و امیدواریم از طریق استعدادیابی در این مسابقات در زمینه توانمندسازی خود استفاده کنیم، مهم این است حساسیت مسئولان را نسبت به این مساله جلب کنیم.

 

ضیائی تاکید کرد: در زمینه ربات های امدادی می توانیم تعامل و ارتباط خوبی با دانشگاه داشته باشیم، این ربات ها در ارزیابی صحنه حادثه، امداد و نجات و خصوصا نجات که مبحثی پیچیده است می توانند کاربرد داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه های علم و فناوری نقش مهم «علم در خدمت مردم و تامین نیازهای مردم» را ایفا می کنند، تصریح کرد: این موضوع با توجه به حادثه خیزی ایران و با توجه به اینکه در زمینه امداد و نجات در حال حاضر به صورت سنتی کار می کنیم، نیاز ما را به مجهز شدن به علم و فناوری روز پر رنگ می کند و این نمایشگاه فرصت مناسبی است که بتوان از توان و دانش داخلی و ایرانی در این زمینه استفاده کنیم.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :